Kouč druhého Bayernu: Pokud hrajeme naši hru, jsme nejlepší v Německu. Myslím, že získáme titul

Kouč druhého Bayernu: Pokud hrajeme naši hru, jsme nejlepší v Německu. Myslím, že získáme titul

Bayern má před sebou mimořádně důležitý tahák proti Borussii Dortmund. Hlavní kouč bavorského kolosu Niko Kovač, který patří mezi deset nejlépe placených trenérských odborníků Starého kontinentu, svým svěřencům věří.

V sobotním 28. kole se totiž mohou v Allianz Areně zamíchat karty v boji o první místo. Borussia sice momentálně vede o dva body před Bayernem, pokud ovšem o víkendu na výjezdu padne, na svého tradičního rivala bude rázem ztrácet bod a propadne se na druhou pozici.

Někdejší stratég Eintrachtu čelí kritice téměř po celý soutěžní ročník a vyčítána je mu například malá flexibilita. S tím však současný nadřízený Alaby, Neuera, Lewandowského a spol. nesouhlasí...

"Když jsem působil ve Frankfurtu, lidé říkali, že jsem taktickým fanatikem typu Guardily či Tuchela, protože jsem používal mnoho systémů. Teď je to naopak, ale já vím, co dělám. Hráči jsou zvyklí na styl, který tady zavedl již Louis van Gaal deset let zpět. Pokud bych ho za každou cenu měnil, jen by je to zmátlo," obhajoval se webem sport.sk citovaný muž zodpovědný za výsledky a výkony nejslavnější německé značky.

Bayern se po vlažnějším rozjezdu dostal v bundesligových podmínkách do formy, o čemž svědčí třináct výher z posledních patnácti vystoupení a pouze jedna porážka. Také proto Kováč věří, že na BVB jeho mužstvo vyzraje.

"Borussia prožívá fantastickou sezonu, ale pokud hrajeme naši hru, jsme nejlepší v Německu. Myslím si, že získáme titul," překvapil velkým sebevědomím sedmačtyřicetiletý trenér, který na současné lavičce zažil již čtyři ligové porážky, a to s Herthou, M´gladbachem, Leverkusen a právě Dortmundem, jemuž tak má co oplácet.