Trpišovský poletí na Chelsea, v Edenu ale očekává jinou

Spokojený mohl být po malém pražském derby na Dukle kouč Slavie Jindřich Trpišovský. Jeho svěřenci zvítězili jasně 5:1 a před duelem s Chelsea se příjemně naladili. Přesto našel zkušený trenér na výkonu řadu chyb. Co se mu nelíbilo?

Trpišovský poletí na Chelsea, v Edenu ale očekává jinou

Především úvod utkání. V něm se sice hosté třikrát prosadili, ale výkon červenobílých nebyl ideální. „Měli jsme hodně ztrát a byly tam nepřesnosti. Naštěstí nás vysvobodila krásná akce Milana Škody, který našel Lukáše Masopusta a ten ji zakončil. Hrál se zajímavý fotbal, my jsme chtěli přidávat další branky, Dukla hodně útočila a zaslouženě dala v druhém poločase gól,“ hodnotil v rozhovoru pro klubový web Trpišovský.

„Na rozdíl od utkání s Libercem jsme tentokrát byli produktivní a ve druhém poločase šel náš výkon nahoru. Po dlouhé době jsme v lize dali pět gólů, s výsledkem jsme spokojení. Jak ale říkám, začátek zápasu nebyl z naší strany úplně ideální,” pokračoval kouč.

Tomu udělal radost i Petr Ševčík, který se po delší době po zranění vrátil do ligového utkání. „Šel na hřiště, aby se co nejvíce rozehrál do zápasového tempa. Čeká nás velký sled utkání a budeme potřebovat každého hráče. Tomáš Souček je navíc pro první zápas s Chelsea vykartovaný. Jsem rád, že se Petr Ševčík vrací, má přímočarost, nebojí se chodit jeden na jednoho,” prozradil Trpišovský.

Ten mohl ve druhé půli pošetřit Jana Bořila a Lukáše Masopusta, které v blížícím se náročném programu hodně využije. Krajní obránce střídal i proto, aby neviděl osmou žlutou, která by ho vyřadila z derby.

V pondělí uvidí Trpišovský ligový duel Chelsea, se kterou se utká v Edenu ve čtvrtek. „Oni ty hráče v utkání proti nám hodně protočí. V první části sezony u nich k rotaci nedocházelo, teď to ale praktikují. Nechci se mýlit, ale spousta hráčů, kteří nastoupí v pondělí, proti nám hrát nebudou. Na jejich zápas se poletíme podívat a uvidíme, s čím k nám přijedou,” dodal pro slavia.cz.