Kovač krotí euforii Bayernu: Už několikrát jsme se přesvědčili, jak rychle se situace dokáže změnit

Kovač krotí euforii Bayernu: Už několikrát jsme se přesvědčili, jak rychle se situace dokáže změnit

Bavorský gigant opět vládne tabulce německé nejvyšší soutěže. Tento fakt nezpůsobila jen sobotní kanonáda doma s Dortmundem, ale především fakt, že vestfálský celek na jaře nepotkala ideální forma. Honosný náskok se nakonec proměnil v jednobodové manko a ostudnou porážku 0:5. Chorvatský kouč Niko Kovač však krotí emoce a poukazuje na fakt, že jeho tým ještě nemá nic v kapse.

Do smíchu mu určitě moc být nemůže, neboť Bayern selhal v dalším ročníku Ligy mistrů. Také v Bundeslize není tou mašinou, jak jej známe z minulosti. Kovač by se podle spekulací mohl v Allianz Aréně ohřát pouhou jednu sezónu, neboť je jeho flek spojován s José Mourinhem. Tato změna by ale nastala až v létě, proto se Kovač snaží soustředit na svou práci.

Ve šlágru 28. kola Bundesligy dokázal Bayern v bitvě o první místo v tabulce uspět a částečně tak odčinit předešlou remízu s Freiburgem. Borussia dostala pětibrankový výprask a vyklidila opět pozice lídra. „Myslím, že jsme ze sebe dostali špičkový výkon. První poločas byl z naší strany senzační, ale stále máme před sebou šest zápasů. Ještě není nic rozhodnuto,“ poukázal kouč Bayernu, že o mistrovi stále není rozhodnuto.

„Už několikrát jsme se mohli přesvědčit, jak rychle se situace v Bundeslize dokáže zvrtnout. Čekají nás další těžká střetnutí. Nevyhneme se tomu my, ale ani Dortmund. Každé zaváhání může být osudné, ale určitě bych si nedovolil tvrdit, že sobotní vzájemný zápas rozhodl o budoucím mistrovi,“ dodal sedmačtyřicetiletý chorvatský trenér.