Majitel Baníku Brabec: Chtěl jsem Vrbu, po Plzni ale podle mě půjde zase na východ kvůli penězům

Majitel Baníku Ostrava Václav Brabec se s odstupem času v interview Martina Kovalského vyjádřil o možnosti angažování současného plzeňského lodivoda Pavla Vrby. Brabec potvrdil zájem o Vrbu v době, kdy Baník trénoval Vlastimil Petržela, rozhodujícím faktorem však podle něj byly peníze, Vrba totiž čekal na nabídku z Ruska.

Majitel Baníku Brabec: Chtěl jsem Vrbu, po Plzni ale podle mě půjde zase na východ kvůli penězům

„U nás tenkrát trénoval pan Vlastimil Petržela, který byl sice dobrý trenér, ale cítil jsem, že to s ním není na delší čas. Tak jsem Pavla Vrbu oslovil, že bych ho chtěl do Baníku. Odpověděl mi, že čeká na Rusko. To je oproti českým finančním poměrům přibližně krát 100. Možná 1000. Nicméně nabídku z Ruska nedostal a šel do Plzně,“ prohlásil Vrba v interview Martina Kovalského.

„Teď si to nedovedu představit. Někdy v budoucnu v klubu možná skončí, ale v blízké době asi ne. Myslím si, že až skončí v Plzni, tak jeho kroky povedou opět na Východ. A bude to kvůli penězům, což chápu, protože se chce zabezpečit. Myslím si, že momentálně je i na poměry Plzně takový trenér velmi drahý,“ dodal Brabec.

Pavel Vrba je jedním z nejúspěšnějších trenérů historie českého fotbalu, v roce 2011 dokázal s provinční Plzní vyhrát český titul a téhož roku na podzim si s ní zahrál Ligu mistrů. Po odchodu z Plzně v roce 2013 trénoval mezi lety 2014 a 2016 český národní tým, kde však skončil po nevydařeném Euru 2016 a následovala krátká štace v Anži Machačkala. V roce 2017 se Vrba vrátil do milované Plzně, kde působí doposud.