Tvrdík jednal s fanoušky Slavie, shodli se ve třech bodech ze čtyř

Tvrdík jednal s fanoušky Slavie, shodli se ve třech bodech ze čtyř

Každou chvíli už se přibližuje zápas čtvrtfinále Evropské ligy mezi Slavií Praha a londýnskou Chelsea. Jak je známo, UEFA český klub potrestala za chování fanoušků v zápase s Genkem uzavřením třech sektorů, na stadion se tedy nedostane přibližně 1900 fanoušků Slavie. Fanoušci se musí házení kelímků na hrací plochu a skandování nesportovních hesel vyvarovat, jinak hrozí úplné zavření stadionu a se zástupci Tribuny Sever už jednal i sám předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

„Jednání považuju za zásadní krok v dialogu mezi klubem a Tribunou Sever. Probrali jsme závěry rozhodnutí disciplinání komise směrem k zápasu s Chelsea. Dosáhli jsme společné výzvy k fanouškům, a shodli jsme se na třech bodech ze čtyř a na hledání řešení u čtvrtého,“ shrnul Tvrdík jednání krátce na svém Twitteru.

„Snažíme se v poslední době velmi intenzivně apelovat na fanoušky, aby se zdrželi jakéhokoliv vhazování předmětů na hrací plochu, nepoužívali pyrotechniku, nestáli na schodech a fandili v duchu fair play a hlavně podporovali Slavii,“ prohlásil tiskový mluvčí Slavie Martin Býček.

Fanouškům, kteří zaplatili lístky do uzavřených sektorů bezhotovostně, budou peníze automaticky vráceny na jejich účty. To však odmítá vedení Tribuny Sever, které záložilo vlastní účet, kam mohou fanoušci peníze za lístky posílat a chtějí se tak složit na pokutu od UEFA ve výši přibližně 820 tisíc korun. Pokuta byla společně s uzavřením třech sektorů součástí trestu za zápas s Genkem.