Odejít z Bayernu bylo nejlepší rozhodnutí mé kariéry, říká Can

Pětadvacetiletý německý záložník Juventusu Turín Emre Can s odstupem času prohlásil, že věří, že rozhodnutí o odchodu z Bayernu Mnichov bylo tím nejlepším, které v kariéře udělal. Can je odchovancem Bayernu a odešel z něj v roce 2013 do Leverkusenu, kde však vydržel pouhý rok a v létě 2014 se přesunul za 12 milion eur do Liverpoolu. Tam se vypracoval mezi nejlepší záložníky týmu.

Odejít z Bayernu bylo nejlepší rozhodnutí mé kariéry, říká Can

S Liverpoolem měl Emre Can smlouvu do léta 2018 a když ji odmítl prodloužit, odešel zadarmo právě do turínského Juventusu. Za Juventusu Can nastupuje pravidelně a v této sezóně si připsal už 24 ligových startů. Tým je navíc stále také v Lize mistrů, ve které se v rámci čtvrtfinále utká s Ajaxem Amsterdam. 

„Když jsem odcházel z Bayernu, tak jsem měl stále platnou smlouvu a klub chtěl, abych zůstal. Tehdy jsem ale vůbec neviděl možnost, že bych dostal v prvním týmu nějakou větší příležitost, tak jsem odešel do Leverkusenu a s odstupem času se na to dívám jako nejlepší rozhodnutí mé kariéry. Vůbec netuším, kde bych byl teď, kdybych tehdy neodešel do Leverkusenu,“ prohlásil Can pro DAZN.

„Sice jsem s Bayernem vyhrál v roce 2013 Ligu mistrů, ale neodehrál jsem ani minutu a jako vítěz Ligy mistrů se tedy necítím. Vím ale, jak je to skvělé a chci to zažít i s Juventusem,“ dodal Can. Od roku 2015 je také členem seniorské reprezentace Německa, kde si doposud připsal 21 startů, ve kterých se mu podařilo dát jeden gól.