Na co zajímavého se můžeme na přestupním trhu ve spojitosti s anglickými celky?

Na co zajímavého se můžeme na přestupním trhu ve spojitosti s anglickými celky?

Anglická Premier League je považována za nejlepší soutěž světa. Nejen kvůli ohromné vyrovnanosti, neskutečné kupní síle velké části klubů ale i kvůli hráčské kvalitě. Messi s Ronaldem sice za kanálem La Manche nepůsobí, ale jinak je to více než slušné. I proto jsou pohyby v kádrech Premier League ostře sledované. Co by se mohlo udát za pár měsíců?

Hazard chce odejít

Opora bundesligového Mönchengladbachu a bratr známějšího Edana Hazarda Thorgan, chce změnit působiště. Sportovní ředitel německého celku Max Eberl se už nechal slyšet, že nabízeli Hazardovi nový kontrakt, ale Belgičan odmítl. Místo toho požádal klub o odchod, když by rád přestoupil za lepším. Ve smlouvě, která vyprší v roce 2020, ale nemá výstupní klauzoli, tak se případný zájemce bude muset s Borussií dohodnout na odstupném.

Mata má nabídky

Ofenzivní záložník Manchesteru United Juan Mata si může vybírat. Od vedení rudých ďáblů dostal nabídku na prodloužení kontraktu, který mu vyprší na konci sezony. Zároveň ale eviduje nabídky od dalších celků, především z druhé nejvyšší anglické soutěže, kde by měl jistě větší herní vytížení, než má v tuto chvíli na Old Trafford. „Návrat do Španělska v tuto chvíli neřešíme,“ okomentoval další případnou alternativu Matův otec.

Další kroky Varana?

Co bude s Raphaelem Varanem? Stoper Realu Madrid chce ze San Bernabéu odejít, ale vedení bílého baletu ho nechce prodat. Důvod? Moc dobře si uvědomují, že získat podobně kvalitního zadáka by bylo více než obtížné. „Varane chce odejít. Ale není to v jeho rukách. Záleží na Realu. Minulý rok se o něj zajímal Manchester United a je pravděpodobné, že to zkusí znovu. Podle mě ho ale Real nepustí,“ řekl uznávaný španělský novinář Guillem Balague.