Jsou první a hrají dobře, ale my jsme Sparta a budeme připraveni, jak nejlépe to je možné, říká před derby Costa

Jsou první a hrají dobře, ale my jsme Sparta a budeme připraveni, jak nejlépe to je možné, říká před derby Costa

Spartu čekají během velmi krátké doby tři slavné derby se Slavií a všechny bude hostit vršovický Eden, což je jistě speciální záležitost, kterou fanoušci obou táborů nezažili velmi dlouho.

"Je to skvělé! Pro fotbal i fanoušky v České republice. Derby je derby, bude třikrát a možná třikrát před vyprodaným stadionem. Je to dobře pro fanoušky i pro nás," uvedl zkušený zadák Costa, jenž byl v posledním ligovém klání se Zlínem kapitánem mužstva.

To, že má Slavia za sebou velmi těžkou pohárovou bitvu proti Chelsea, hrát velkou roli nebude. Alespoň tedy podle rodáka ze Zimbabwe. "Myslím si, že to je jedno. My jsme také zažili, že jsme hráli Evropskou ligu a čekala nás liga. Už mají za sebou hodně zápasů a jsou na to zvyklí. Myslím, že to pro ně nebude problém," pokračoval muž se zkušenostmi z polské Ekstraklasy.

Jako důvod uvádí šíři kádru. "V tom spočívá síla Slavie. Momentálně hraje dobrý fotbal, je první. Má top hráče, široký kádr. Jedeme tam s respektem. Jsou první a hrají dobře. Na druhé straně, my jsme Sparta a budeme připraveni, jak nejlépe to je možné. Chceme vyhrát, takže na tom budeme pracovat," doplnil webem sparta.cz citovaný první africký kapitán slavného "S" z letenské Generali arény.

V nynějším áčku Jindřicha Trpišovského se nalézají hned čtyři Afričané. Žádné velké hecování však neprobíhá. "Známe se jako afričtí hráči. Máme podobný život v Africe, ale nehecujeme se. Jsme cizinci v jiné zemi, takže se potkáme, bavíme se o životě, o tom, co se děje v Africe a tady. Řešíme prostě otázky mimo fotbal. Problém je, že máme každý jiný program, takže se vidíme těžko. Těším se ale až se setkáme po zápase. Při zápase myslím jen na Spartu," uzavřel třiatřicetiletý svěřenec Zdeňka Ščasného, jenž v této sezoně nasbíral 23 ligových startů a 1984 odehraných minut s bilancí jednoho přesného zásahu, což je v jeh případě lepší bilance, než tomu bylo v uplynulém ročníku.