Někdy to není úplně o běhání a alespoň má nejrychlejší myšlení, hájil Hušbauera šéf slávistické lavičky

Někdy to není úplně o běhání a alespoň má nejrychlejší myšlení, hájil Hušbauera šéf slávistické lavičky

Jindřich Trpišovský po těsné prohře s Chelsea uvedl, že do toho dali jeho svěřenci všechno a kromě logického nasazení předvedli také kvalitu. Bohužel pro Slavii to dopadlo nejhorším možným výsledkem...

"Prohráli jsme, aniž bychom vstřelili gól, ale v některých fázích jsme hráli skvěle. Ze zápasu mám rozporuplné pocity," uvedl po závěrečném hvizdu někdejší kormidelník Slovanu Liberec a Viktorie ŽIžkov.

Ten poslal na trávník čtvrt hodiny před koncem devětadvacetiletého středopolaře Josefa Hušbauera, jenž sice připravil stoprocentní gólovou šanci Janu Bořilovi, nicméně byl namočen do inkasované branky, kterou vstřelil pražskému klubu Alonso. Nelituje kouč dotyčného tahu?

"Pepa šel na hřiště proto, že jestli jsme chtěli mít reálnou šanci na postup, měli jsme vyhrát. Alonso nebyl primárně Hušbyho hráč, měl ho na starosti Mick van Buren, ale musím se podívat na video, jestli zrovna nebyl v náběhu. Na druhou stranu Pepa byl jeden z mála hráčů, který dokázal vyprodukovat takový centr, jakým našel Bořila, a troufnu si říct, že kdyby v brance stál jiný gólman než Kepa, byl by z toho gól," přednesl nadřízený Škody, Deliho, Ngadeua a spol.

To, že má bývalý hráč Příbrami, Baníku či Cagliari, který v této sezoně evropských pohárů naskočil do devíti utkání s bilancí jené vstřelené branky, své rychlostní limity, si trenér uvědomuje, i tak ho však hájí. "Ale má zase nejrychlejší myšlení, což prokázal čtyřmi body na Dukle. Někdy to není úplně o běhání. Potřebujete směs různých hráčů a Pepa šel na hřiště v momentě, kdy jsme potřebovali nastartovat. To byl jeho úkol," uzavřel muž zodpovědný za výkony a výsledky aktuálníhoh lídra Fortuna:ligy, jehož celek přivítá v neděli před domácím publikem Spartu.