Už nejsem perspektivní, na 99,9 procent v Bordeuax končím, tvrdí Plašil a odmítá návrat do Česka

Už nejsem perspektivní, na 99,9 procent v Bordeuax končím, tvrdí Plašil a odmítá návrat do Česka

Bývalý český reprezentační záložník se 103 mezinárodními starty Jaroslav Plašil tuší, že už bude součástí francouzské Ligue 1 pouze několik týdnů. V Girondins Bordeaux dobítá sedmatřicetiletému veteránovi kontrakt a protože v kádru šestinásobného mistra země spíše paběrkuje, konec úspěšné kariéry se přiblížil...

"Předchozí kouč Eric Bedouet mi dával víc prostoru. Nový Paulo Sousa už ne. Celý zápas jsem odehrál začátkem března doma s Montpellierem. V dalších jsem buď jen seděl na lavičce, nebo nastoupil na pár minut, naposledy s Marseille na tu poslední. Je to realita, se kterou se musím vyrovnat. V šanci věří každý fotbalista, ale bude záležet na rozhodnutí trenéra. Já makám pořád naplno," informoval v interview pro sport.cz blonďatý veterán, který v minulosti působil takév Monaku, Créteilu, Osasuně či Catanii.

To, proč byl odstaven, se svým nadřízeným neřešil. "Nebavili jsme se o tom. Je tu nějaké tři týdny, blíží se závěr sezóny a mně končí smlouva. Pro mne i pro klub je teď podstatné skončit v tabulce co nejvýš. Zbývá sedm kol, ve hře je ještě 21 bodů, a to je pořád hodně. Nás čekají těžcí soupeři, jako Lyon, St. Etienne, Lille, končíme v Caen. Je o co hrát. V první řádě chceme pojistit záchranu a zkusit to ještě i do evropských pohárů. Takové zápasy by si chtěl zahrát každý fotbalista. Vyřazení se Slavií je tu považováno stále za velké selhání," připomněl pohárové dění finalista Ligy mistrů z roku 2004.

Protože je v Bordeaux mimo roční hostování dekádu, někdo by mohl považovat jeho posazení na lavičku či tribunu za nedůstojné. Jak to vidí sám fotbalista? "Takhle se na svoji situaci nedívám. Noví majitelé klubu a nový kouč mají svoje představy, kam klub posunout. Už nyní v podstatě dochází k přebudovávání mužstva. Příležitost dostávají mladí hráči, trenér si chystá postupně tým na novou sezonu, která by měla odstartovat novou éru klubu. Příležitost chce dát všem, aby viděl, s kým může počítat. Podle mne tu zůstane jen pár zkušených borců, na kterých hru postaví. I z tohoto pohledu je logické, že nehraji. V sedmatřiceti letech už nejsem perspektivní. Alespoň si to myslím. Na 99,9 procent se loučím. Nikdo se mnou nemluvil, nic mi nenabídl a já tu nejsem od toho, abych se ptal. To mi nepřísluší. Dalšímu prodloužení nic nenasvědčuje, nečekám to. Bylo by to překvapení, ale nezastírám, že příjemné," doplnil v rozhovoru pro sport.cz držitel bronzu z ME 2004.

Co tedy bude v létě 2019? Nemohl by exhradecký fotbalista zůstat v kraji červeného vína alespoň v jiné, než hráčské roli? "Z nových majitelů klubu a lidí, kteří přišli, jsem se s nikým nebavil. A nevím, jestli mají něco takového v plánu. Nepřemýšlím o tom. Bude samozřejmě záležet i na mně, co budu chtít dělat, jestli ještě hrát nebo už ne. Opravdu svoji budoucnost ještě neřeším. Nějaká okénka, co bych mohl dělat, existují. Může přijít ještě nějaká nabídka, abych někde hrál, nebo třeba dělal něco jiného kolem fotbalu. Samozřejmě může nastat situace, kdy z fotbalu úplně odejdu. V tuhle chvíli skutečně nejsem rozhodnutý pro žádnou variantu. Všechno nechávám otevřené," zakončil na sport.cz nejstarší hráč třináctého celku francouzské ligy, jenž současně vyloučil, že by byl jednou z možností profesní návrat do Česka, protože chce setrvat v zemi galského kohouta, kde je skoro 17 let.