Kanga změnil přístup, i v kabině se hodně zlepšil. Asi poznal, že to tak pro něj bude lepší, všiml si Sáček

Kanga změnil přístup, i v kabině se hodně zlepšil. Asi poznal, že to tak pro něj bude lepší, všiml si Sáček

Současná role bývalého mládežnického reprezentanta Michala Sáčka ve sparťanském týmu je mnohem důležitější, než tomu bylo v minulých letech.

"Dá se říct, že jsem se zapracoval do kádru, odehrál jsem většinu zápasů. Vnímám i větší zodpovědnost na svoji osobu. Už tu nějaký čas jsem a přeci jen nejsem ve dvaadvaceti letech nejmladším hráčem, takže vím, že bych k dobrému výsledku měl výrazně pomoct," vyprávěl před nedělním derby na stránkách sparta.cz letenský odchovanec.

Protože stále chybí Bořek Dočkal, jenž je jedním z kapitánů mužstva, v základní sestavě by neměl absentovat ani on, ani Guélor Kanga, který po dvojnásobném pobytu mezi náhradníky značně pookřál a poslední zápasy ukazuje svou velikost.

Že by se v průběhu jara pokusil o změnu? "Je to tak. Kanga se ve svém přístupu hodně změnil. Asi poznal, že to tak pro něj bude lepší. I v kabině se hodně zlepšil, takže se dá říct, že teď je hodně platný na hřišti i mimo něj," uvedl na adresu svého kolegy Sáček, jehož slovy vyšla na iSportcz.

Proti velkým soupeřům by navíc měl být momentálně nejlepší střelec výběru Zdeňka Ščasného ještě lepší, než například proti Teplicím či Zlínu. "S velkými zápasy určitě roste. V podstatě je pro nás nyní klíčovým hráčem a nebojím se říct, že i rozdílovým. Věříme, že nám v takhle těžkých duelech právě on pomůže," doplnil o malém velkém muži gabonského fotbalu nositel čísla 16.

Ještě rok a půl zpátky bylo ve sparťanské šatně tolik cizinců, že se musela důležitost derby neustále omílat a zdůrazňovat. Současní členové kabiny ze zahraničí už ale velkou rivalitu pochopoli. "Když tu byl ještě trenér Stramaccioni, tak cizinců tu bylo strašně moc a většina z nich netušila, jak velký zápas tohle je. Teď, když se to v kabině trochu vylidnilo a je tu zase víc Čechů, tak se na ostatní snažíme působit a vysvětlit jim, o co v derby proti Slavii jde. Myslím si, že už je to v pohodě," uzavřel na stránkách Deníku Sport středopolař, jenž si v minulosti zahrál i za Břeclav či Hodonín.