Uloví Barca supertalent z Bundesligy? Vysedávat na lavičce Katalánců není správná cesta...

Uloví Barca supertalent z Bundesligy? Vysedávat na lavičce Katalánců není správná cesta...

Barcelona se pyšní obrovskou kvalitou především v útoku. Jména jako Lionel Messi, Luis Suárze nebo Ousmane Dembélé budí respekt u všech protivníků. Na vavřínech ale usnout nelze a ví to i šéf lavičky Blaugranas Ernesto Valverde, který chce v létě právě ofenzivu posílit.

A už dokonce ví, koho by rád na Nou Camp přivedl. Řeč je o opoře Frankfurtu Luku Jovičovi, který v jedenadvaceti letech udivuje nejen Bundesligu, ale celou Evropu.

V této ligové sezoně nasázel soupeřům už sedmnáct branek a dalších sedm přidal v Evropské lize! Hráče s takovým zabijáckým instinktem není vůbec lehké najít. Navíc v takto útlém věku. Právě proto se o něj v létě strhne pořádná mela.

Srbský mladík je sice v Německu jen na hostování z Benfiky Lisabon, ale Eintracht má ve smlouvě zakotvenou opci na přestup, kterou by za současné konstelace nevyužil jen blázen. Před dvěma lety prokázali zástupci bundesligového celku pořádný čuch na talent, když si na dvouleté hostování s opcí Joviče pořídili a nyní budou sklízet ovoce.

Částka, kterou za něj zaplatí portugalskému celku, se totiž bude pohybovat ve zcela jiných dimenzích než nabídky, které budou v klubu registrovat od předních evropských celků.

Jedním z nich je Barcelona, která hledá náhradu za stárnoucího Luise Suáreze. Jenže prosadit se na Nou Campu není nic snadného… Riziko, že by Jovič nakonec v lepším případě střídal, není malé a sám hráč s tímto důležitým aspektem kalkuluje. "Něco takového hrozí. Nejsme si jisti, jestli je to správná cesta. Mnohem raději by zůstal v Německu a pomohl Frankfurtu v Evropských pohárech," prozradil jeho otec.