Choval jsem se agresivně, ale už se to nestane, omlouvá se hráč Spartaku, který zmlátil chodce

Choval jsem se agresivně, ale už se to nestane, omlouvá se hráč Spartaku, který zmlátil chodce

Běžná jízda na trénink se pro ruského mladíka Ajaze Gulijeva v jeden moment stala zcela nekontrolovanou noční můrou. Nejprve na přechodu málem srazil chodce a následně ho ještě a napadl a zlomil mu nos. Nyní musí pykat za své činy.

„Slovy se nedá popsat, co právě cítím. Choval jsem se agresivně, za což plně přijímám zodpovědnost. Rád bych se omluvil oběti, svému týmu i svým fanouškům. Spartak je mým domovem, takové chování mi nepřísluší. Tahle celá situace bude lekcí pro zbytek mého života,“ svěřoval se Gulijev.

Doposud si nikdo nedokázal vysvětlit jeho chování. Ani on sám nemluvil o příčině. Skupinka chodců se chystala jít přes přechod, když v tom dvaadvacetiletý záložník právě jel na trénink. Patrně spěchal, kvůli čemuž si podle informací ruských medií nevšiml ani červené na semaforu, a málem srazil jednoho z lidí. Reakce oběti byla taková, že mu v tom šoku „strčila“ do auta, ale pak si šla svou vlastní cestou.

V následující moment bohužel popadl Gulijeva amok, nejprve vyběhl z auta, aby chodci to strknutí oplatil, ale následně jej pak z nepochopení pronásledoval až mimo přechod, kde si to s ním pěstně vyřídil.

Dle dostupných informací byl obětí člověk americké národnosti. Gulijev se mu omluvil a zaplatil mu náklady spojené s operací fraktury nosu. Spartak na tuto situaci zareagoval pokutou pěti milionů rublů (necelý měsíční plat) a k tomu ho přeřadil do rezervy, za níž však nesmí nastupovat do zápasů.