Fabregas: V Chelsea jsem byl šťastný, ale příchod Sarriho „syna“ vše změnil

Fabregas: V Chelsea jsem byl šťastný, ale příchod Sarriho „syna“ vše změnil

Dnes už jeho jméno zdobí soupisku Monaka, ale ještě předtím snil o setrvání v Chelsea. Ačkoliv svého rozhodnutí opustit Londýn nelituje, přesto pravdou zůstává, že kdyby měl na výběr, svůj odchod by neuspěchal.

Každý trenér by si rád přizpůsobil tým k obrazu svému, což platilo i v případě Maurizia Sarriho, jehož příchod na lavičku Blues přinesl řadu změn. Hra Chelsea dostala nový nádech, který se už tolik nezakládá na přímočaré protiútočné hře, nýbrž na větší kontrole míče. Podle někoho to je přesně styl, do něhož hráč jako Cesc Fabregas přímo zapadne, ovšem tak tomu určitě nebylo.

„Potřeboval jsem hráče, který je schopný bránit a který dokáže efektivně posouvat míč. Jediný, kdo tyto požadavky splňuje, je Jorginho,“ nechal se slyšet Sarri, jenž tím odůvodňoval, proč jeho nový kůň tvoří pilíř téměř každé základní sestavy formace 4-3-3, v níž hraje defenzivního záložníka. I takový N’Golo Kanté se kvůli tomu posunul o něco výše.

„Chtěl jsem zůstat v Chelsea, dokonce mi i nabízeli novou smlouvu, bohužel ale nic z toho nemělo smysl. Jakmile přišel nový kouč a jeho ‚syn‘, už pro mě nebylo místo,“ odůvodňoval Fabregas. „Miluji fotbal, a proto ho chci hrát každý den. V Chelsea jsem byl šťastný, ovšem z nějakého důvodu po příchodu Jorginha už jsem hrát nemohl. Svého rozhodnutí nelituju. V Monaku mě vřele přivítali a já pro ně za to chci do zápasů dávat všechno,“ dodal španělský záložník.