Verratti: Já bych nic neměnil. Trenér má dobrý tým a je potřeba, aby mu pod rukama uzrál

Verratti: Já bych nic neměnil. Trenér má dobrý tým a je potřeba, aby mu pod rukama uzrál

Italský středopolař Marco Verratti je častým předmětem spekulací v této sezóně. Šestadvacetiletý záložník by podle některých médií mohl opustit PSG a zamřít na Ostrovy nebo do Španělska, ale samotný hráč tuto informaci vyvrací, že zatím nemá v plánu měnit klubové barvy. Současný kádr francouzského mistra má podle jeho slov velkou sílu, která se musí brzy probudit.

Dostupnost Verrattiho již několik měsíců monitorují například Chelsea, Manchester United, Arsenal či Real Madrid, ale ukořistit jej nebude snadné. Jednalo by se totiž o vysokou sumu, pokud by však hráč k odchodu svolný byl. Zatím tomu nic nenasvědčuje. „Pokud se nic nestane, tak tu budu i příští sezónu. Samozřejmě záleží i na klubu, jaké se mnou má plány,“ nechal se slyšet italský reprezentant.

PSG má nakročeno k dalšímu ligovému titulu a rozhodnuto může být již v neděli proti Lille, které figuruje na druhém místě v tabulce. I přes tento triumf však bude vedení sezónu hodnotit jako průměrnou, neboť se klubu nepodařilo uspět v Lize mistrů. Verratti však věří v práci kouče Thomase Tuchela a poukazuje na fakt, že k jeho odvolání by nemělo za žádnou cenu dojít.

„Fanoušci si již zvykli, že ve Francii vyhráváme. Nic jiného od nás ani neočekávají. Chtěli by také trofej z Ligy mistrů, ale letos k nám štěstí opět nakloněno nebylo. Kouč Tuchel ale za to nemůže. Bylo by nelogické jej odvolat. Vidím v jeho práci velký potenciál a máme navíc tým plný hvězd v čele s Neymarem a Mbappém. Já osobně bych nic neměnil. Tým máme dobrý a je potřeba, aby trenérovi uzrál po rukama,“ dodal Verratti v rozhovoru pro Telefoot.