Verratti: Já bych nic neměnil. Trenér má dobrý tým a je potřeba, aby mu pod rukama uzrál

Italský středopolař Marco Verratti je častým předmětem spekulací v této sezóně. Šestadvacetiletý záložník by podle některých médií mohl opustit PSG a zamřít na Ostrovy nebo do Španělska, ale samotný hráč tuto informaci vyvrací, že zatím nemá v plánu měnit klubové barvy. Současný kádr francouzského mistra má podle jeho slov velkou sílu, která se musí brzy probudit.

Verratti: Já bych nic neměnil. Trenér má dobrý tým a je potřeba, aby mu pod rukama uzrál

Dostupnost Verrattiho již několik měsíců monitorují například Chelsea, Manchester United, Arsenal či Real Madrid, ale ukořistit jej nebude snadné. Jednalo by se totiž o vysokou sumu, pokud by však hráč k odchodu svolný byl. Zatím tomu nic nenasvědčuje. „Pokud se nic nestane, tak tu budu i příští sezónu. Samozřejmě záleží i na klubu, jaké se mnou má plány,“ nechal se slyšet italský reprezentant.

PSG má nakročeno k dalšímu ligovému titulu a rozhodnuto může být již v neděli proti Lille, které figuruje na druhém místě v tabulce. I přes tento triumf však bude vedení sezónu hodnotit jako průměrnou, neboť se klubu nepodařilo uspět v Lize mistrů. Verratti však věří v práci kouče Thomase Tuchela a poukazuje na fakt, že k jeho odvolání by nemělo za žádnou cenu dojít.

„Fanoušci si již zvykli, že ve Francii vyhráváme. Nic jiného od nás ani neočekávají. Chtěli by také trofej z Ligy mistrů, ale letos k nám štěstí opět nakloněno nebylo. Kouč Tuchel ale za to nemůže. Bylo by nelogické jej odvolat. Vidím v jeho práci velký potenciál a máme navíc tým plný hvězd v čele s Neymarem a Mbappém. Já osobně bych nic neměnil. Tým máme dobrý a je potřeba, aby trenérovi uzrál po rukama,“ dodal Verratti v rozhovoru pro Telefoot.