Costa: Bylo to tvrdé, taková malá válka. Čím více ale podobných zápasů hraju, tím větší mám radost

Costa: Bylo to tvrdé, taková malá válka. Čím více ale podobných zápasů hraju, tím větší mám radost

Očekávaná válka a rivalita se opět potvrdila. Hned celá řada hráčů může po dalším pražském derby počítat šrámy a modřiny, ale nikdo z nich se nakonec neradoval z výhry. V Edenu se nakonec body dělily za remízu 1:1 a kapitán Sparty Costa ji nakonec bral jako spravedlivou.

Dvě kola před koncem základní části se proti sobě postavili tradiční rivalové, kteří si nikdy nic nedarují. Domácí poslal do vedení Souček v prvním poločase, ale Plavšič po změně stran vyrovnal. Stejně jako v posledním ligovém duelu proti Zlínu nastoupil s kapitánskou páskou obránce Costa a opět působil jistým dojmem v defenzivní řadě letenského výběru.

„Byl to hodně tvrdý a těžký zápas. Dostali jsme první gól, ale ukázali jsme charakter a vyrovnali jsme. Už před zápasem jsme věděli, že mají dobrou formu, výborné hráče a daří se jim v Evropské lize. Nebylo to pro nás překvapení, přesně jsme věděli, co od nich čekat,“ přiznal africký legionář po utkání v rozhovoru pro Sparta.cz.

„Derby je derby. Byl to zápas o soubojích, o malých válkách. Nakonec je z toho remíza, my to z venku bereme jako něco pozitivního,“ netajil se Costa jistou spokojeností s výsledkem. Se stejným soupeřem jej čeká ještě dvojí měření sil, neboť si to rozdají o finále pohár MOL Cup a pak ještě v ligové nadstavbě. „Jsem fotbalista a jsem tu od toho, abych hrál fotbal. Čím víc hraju takových zápasů, tím větší radost mám,“ uzavřel zkušený obránce.