Costa: Bylo to tvrdé, taková malá válka. Čím více ale podobných zápasů hraju, tím větší mám radost

Očekávaná válka a rivalita se opět potvrdila. Hned celá řada hráčů může po dalším pražském derby počítat šrámy a modřiny, ale nikdo z nich se nakonec neradoval z výhry. V Edenu se nakonec body dělily za remízu 1:1 a kapitán Sparty Costa ji nakonec bral jako spravedlivou.

Costa: Bylo to tvrdé, taková malá válka. Čím více ale podobných zápasů hraju, tím větší mám radost

Dvě kola před koncem základní části se proti sobě postavili tradiční rivalové, kteří si nikdy nic nedarují. Domácí poslal do vedení Souček v prvním poločase, ale Plavšič po změně stran vyrovnal. Stejně jako v posledním ligovém duelu proti Zlínu nastoupil s kapitánskou páskou obránce Costa a opět působil jistým dojmem v defenzivní řadě letenského výběru.

„Byl to hodně tvrdý a těžký zápas. Dostali jsme první gól, ale ukázali jsme charakter a vyrovnali jsme. Už před zápasem jsme věděli, že mají dobrou formu, výborné hráče a daří se jim v Evropské lize. Nebylo to pro nás překvapení, přesně jsme věděli, co od nich čekat,“ přiznal africký legionář po utkání v rozhovoru pro Sparta.cz.

„Derby je derby. Byl to zápas o soubojích, o malých válkách. Nakonec je z toho remíza, my to z venku bereme jako něco pozitivního,“ netajil se Costa jistou spokojeností s výsledkem. Se stejným soupeřem jej čeká ještě dvojí měření sil, neboť si to rozdají o finále pohár MOL Cup a pak ještě v ligové nadstavbě. „Jsem fotbalista a jsem tu od toho, abych hrál fotbal. Čím víc hraju takových zápasů, tím větší radost mám,“ uzavřel zkušený obránce.