Trpišovský: Kdyby nám někdo na startu ligy řekl, že budeme mít v téhle fázi 5 bodů náskok, tak bychom to brali a byli nadšení

OBSAHUJE OHLASY

Tomáš Souček nepochyboval o tom, že si Slavia zasloužila brát proti městskmu rivalovi z letenské Generali arény plný počet bodů. Ztráta kvůli spoustě šancí a výbornému výkonu domácích mrzela také jeho šéfa Jindřicha Trpišovského.

Trpišovský: Kdyby nám někdo na startu ligy řekl, že budeme mít v téhle fázi 5 bodů náskok, tak bychom to brali a byli nadšení

Boj o titul ještě určitě neskončil, protože obhájci z Plzně ztrácí už jen pět bodů. "Je sedm kol do konce. Všichni víme, jaký je náskok. Byl to těžký zápas. Ztratili jsme dva body, protože jsme hráli doma. Když budeme podávat takové výkony, tak uhrajeme body, které budeme potřebovat. Je to jen o nás. Tenhle tým je tak strašně silný, že to dokazuje v každém utkání. Je schopný body uhrát. Někdy vám tam jako na Dukle spadnou tři góly ze tří střel, teď se to v posledních dvou zápasech od nás trochu odvrátilo. Byly tam dobré zákroky brankářů. Kdyby nám někdo řekl na začátku ligy, že budeme mít v téhle fázi pět bodů náskok, tak bychom to brali a byli bychom nadšení. Máme všech ve svých rukách. Když budeme hrát takhle, tak se nemusíme na nic jiného koukat," hlásil nadřízený Škody, Hušbauera, Stocha a spol., jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

To, že by byl duel až zbytečně napjatý a vyhecovaný, mu nepřišlo. "Je to derby. Hráči se na to na obou stranách chystají. K fotbalu to patří. Hráči si nic nedarují. Je to boj na život a na smrt. Nesmí z ničeho uhnout. Některé zákroky byly tvrdé. Až na výjimky si nevybavuji nic, co by bylo přes hranu. Spousta soubojů bylo ve stoje na obou stranách. Hráči svedli hodně soubojů. Je to tvrdý zápas, to k tomu patří. Derby jsou vždycky takové," pokračoval na oficiálních stránkách svého sešívaného zaměstnavatele bývalý stratég Liberce a Žižkova, jenž považoval gólovou střelcu Srdjana Plavšiče za nechytatelnou a svému brankáři tak nic nevytknul.

Střet na Sinobo Stadium poznamenaly také verdiky rozhodčích a VAR. "Video je jediná správná situace ve fotbale. Nevyhneme se tomu, video musí být. Vidíme to na všech úrovních. Fotbal se hrozně zrychlil. Rozhodčí nemají šanci to postřehnout. Kdo aspoň jednou stál na hřišti, pískal zápas nebo měl praporek, tak ví, jak je to těžké. Video je správná cesta, Měli bychom se všichni postarat o to, aby video bylo všude a lidé, kteří u toho sedí, měli techniku, kterou mají mít. Když se koukáme na francouzskou ligu a vidíme, co rozhodčí mají k dispozici... Když pak slyším, že neměli nějakou technologii, proto to nemohou posoudit, tak to akorát dehonestujeme. Možná by se někomu hodilo do krámu, aby video nebylo. Video musí být. Všechny sporty ho používají. Je třeba, aby rozhodčí měl možnost posoudit všechny situace správně a měl k tomu k dispozici ty nejlepší možné prostředky. Je třeba, aby tam člověk neseděl u jednoho malého monitoru, ale měl možnost tu situaci různě vrátit nebo zvětšit. Spousta našich televizních studií má lepší techniku, než mají oni. Je to jediná cesta. Musíme najít cestu, abychom pokračovali a v tomto směru se rozvíjeli tak, jak se rozvíjí všechny věci, které k tomu patří," uzavřel Trpišovský, který však sám nezůstal po jedné situaci v klidu a musel být uklidňován. "Donesla se k nám nějaká informace, že ty situace nebyly dobře posouzené. Už to rozebírali v televizi. Pak tam došlo k dalšímu zákroku, kdy se to ve vás všechno nahromadí. I situace před jedinou šancí Sparty Sáčka, kdy tam byl faul na Součka. Najednou byl ale soupeř v šanci. Pak se to sečte. Patří to k tomu a jsem rád, že mě tam kolegové zachránili."