Tuchel nesouhlasil s Mbappém a optimismus je pryč: Vyhrát v Nantes? To se nám asi nepodaří

Tuchel nesouhlasil s Mbappém a optimismus je pryč: Vyhrát v Nantes? To se nám asi nepodaří

Paris Saint-Germain dostal od Lille pět branek, což se mu nestalo od prosince roku 2002. Vedoucí tým Ligue 1 tak nevyužil ani druhý mečbol ohledně potvrzení dalšího ligového primátu a to mu stačí k definitivně pouhý bod.

"Vedeme ligu, o to se nebojím, ale i když prohrajeme, musíme tak učinit správně. Nemůžeme v jednom duelu inkasovat tři, čtyři, pět gólů. Musíme ukázat víc osobnosti. Proti Lille jsme jí ukázali moc málo a to je třeba napravit. Hráli jsme jako začátečníci," smutnil nejlepší střelec mužstva Kylian Mbappé.

Jeho šéf Thomas Tuchel s ním však úplně nesouhlasil. "Ne, je příliš jednoduché říci, že nám chyběla pouze osobnost," kroutil hlavou bývalý stratég Mainzu či Borussie Dortmund, jenž označil za příčinu neúspěchu absence Edinsona Cavaniho, Ángela di Maríi či Neymara.

Sedminásobný šampion země galského kohouta navíc dohrával po červené kartě Juana Bernata v deseti. "Takto byla situace komplikovanější. Na trávník nastoupili hráči, kteří byli nemocní a vůbec neměli hrát. Je skoro nemožné hrát celkem jen s šestnácti borci," postěžoval si německý odborník z Parku princů.

Další šanci na potvrzení trofeje bude mít výběr PSG ve středu v dohrávaném duelu 28. kola na půdě Nantes. Tuchel však i přes to, že je nejbližší soupeř v tabulce až patnáctý, příliš velkým optimistou není. "Vyhrát v Nantes? To se nám asi nepodaří. Možná tam přijedeme jen s třinácti hráči. Každý mi říká, že nám chybějí Adrien Rabiot nebo Lassana Diarra. Asi nastal čas, abychom se nad naší situací zamysleli," uzavřel nadřízený Draxlera, Verrattiho či Buffona.