Skuhravý: Nadstavba nám dává druhou šanci. Buď budeme jelita, nebo zabojujeme a záchranu zvládneme

Skuhravý: Nadstavba nám dává druhou šanci. Buď budeme jelita, nebo zabojujeme a záchranu zvládneme

Poslední Dukla zatím nepůsobí, že by chtěla na dejvické Julisce udržet prvoligovou příslušnost i pro nadcházející soutěžní ročník 2019/2020. Dokazuje to skutečnost, že již čtyři ligové duely po sobě s Karvinou, Opavou, Slavií a Jabloncem dohrávala po vyloučení v deseti.

"Nepamatuju si, že bych byl u týmu, který by dostal čtyři červené za sebou. Dvakrát jsme byli vyloučeni kvůli nedisciplinovanosti, dvakrát po technicko-taktické chybě. Hrát v naší situaci v deseti je obrovský problém," přiznal na stránkách sport.cz hlavní trenér Roman Skuhravý.

Ten byl po závěrečném hvizdu na jablonecké Střelnici stále optimistou. To vše i přesto, že jeho tým disponuje nejslabším útokem z celého šestnáctimístného peletonu a po Příbrami má druhou nejhorší obranu. "Porážka byla zasloužená, výkon Dukly byl ale pracovitý, to nám skýtá možnosti do dalších zápasů," doplnil bývalý šéf Opavy.

Situace už je kritická. Předposlední Karviná má náskok čtyři body. "Po výhře Bohemky v Teplicích jsme oficiálně sestoupili. Nadstavba nám dává druhou šanci. Pokud ji v životě dostanete, tak jste buď jelita a promarníte ji, nebo se o ni budete snažit bojovat. Pokud na ní budeme připraveni, záchranu zvládneme," pokračoval na webu sport.cz nadřízený Rady, Podaného, Holendy a spol.

Celek, který z posledních osmi zápasů prohrál sedmkrát, čekají v základní části ještě Mladá Boleslav (doma) a Viktoria Plzeň (venku). Papírově už by tak klidně mohl zůstat na dosavadních devatenácti bodech a v nadstavbě mít situaci ještě složitější.