Zavadil se opřel do Jílka: Ten frajer nemá koule. Musel jsem mu naložit. Je na něm strašně znát, že nehrál velký fotbal

Zavadil se opřel do Jílka: Ten frajer nemá koule. Musel jsem mu naložit. Je na něm strašně znát, že nehrál velký fotbal

Nejstarší hráč tuzemské ligy Pavel Zavadil z Opavy měl při emotivním střetu se Sigmou konflikt s koučem hanáckého mužstva Václavem Jílkem, se kterým se hádal u postranní čáry.

Podle šéfa Yunise, Nešpora, Pilaře, Beneše či Buchty opavštví hráči simulovali a konkrétně zmínil Smolu se Zavadilem. "Respektuji jeho minulost a kariéru, ale že si dovolí takhle reagovat? To tedy nevím. Po sebemenším kontaktu jsou z toho plavecká a divadelní cvičení. Myslím si, že je to zbytečné a tak kvalitní hráči to nemají zapotřebí. Já takové divadelní vložky po svých hráčích nechci. Trošku jsme se se Zavadilem střetli, protože já jsem měl pocit, že tam bylo něco přihraného a on do toho vstoupil, jak je jeho zvykem. Řval tam po Plškovi, vůbec nevím z jakého důvodu. Ale ať je to jakkoliv zkušený hráč, takovou věc si vůči trenérovi soupeře nemůže dovolit. Kdyby to udělal můj hráč, okamžitě bych zasáhl," kroutil hlavou bývalý sparťanský asistent, jehož ohlas přinesl Deník Sport.

A co se na dva roky starším odborníkovi z Androva stadionu nelíbí opavskému špílmachrovi, jehož mužstvo je po osmadvaceti kolech jedenácté? "Jsem zklamaný, že se Venca vyjadřuje na tiskovce k tomu, co se stalo na hřišti. Tohle bych nikdy neudělal. Mělo to tam zůstat. Už na podzim Jílek prohlásil o Opavě, že je to klub odložených hráčů. Hledal si alibi. Neumí přijmout porážku, uznat kvalitu soupeře. Měl by se to naučit a někdy i pochválit druhý tým. My to hrajeme srdcem, bojujeme. Už na podzim jsme tam měli vyhrát, byli jsme lepší," informoval ve Sportu brzy jednačtyřicetiletý středopolař.

V sobotu se mu nelíbilo jeho chování k sudí. "Byl tam nějaký faul a on zas brečel směrem k rozhodčí Adámkové. Zastal jsem se jí. Já se k rozhodčím chovám férově a nikdy nejsem vůči nim sprostý. On hraje na lajně divadlo. Řekl jsem mu, ať se uklidní. A on vyjel na mě. Ten frajer nemá koule. Musel jsem mu naložit. Nemám rád, když se lidé chovají jinak, pokud prohrávají nebo vyhrávají. Člověk by měl být pořád stejný. Venca tyhle emoce nezvládá. Když ho před měsícem a půl vyhazovali, tak jste o něm neslyšeli. Byl zalezlý jako krtek. Měl slzy v očích. Tvářil se, jako by umíral. Pak udělala Sigma nějaké body a najednou zase káže, jak se má dělat fotbal. Jako by trénoval Real Madrid. Takové chování neuznávám. Je k smíchu. Moje odezva byla oprávněná. Schytal to, jak měl. Na Vencovi je strašně znát, že nehrál velký fotbal. Má velké štěstí, že má v Olomouci tak šikovné hráče, kteří umí kopat. Měl by se nad sebou zamyslet. Mám úctu k trenérům, ale tohle jsem si nemohl nechat líbit," vysvětlil na serveru iSport.cz někdejší záložník Drnovic, Sparty, Příbrami, Baníku či Brna, který si vyzkoušel také izraelskou, řeckou a švédskou nejvyšší soutěž.