To, že Liberec na Boleslav umí, kmenového hráče Viktorie Buchu neznepokojuje: Můj tip je, že 2:0 zvítězíme

To, že Liberec na Boleslav umí, kmenového hráče Viktorie Buchu neznepokojuje: Můj tip je, že 2:0 zvítězíme

Bitva o místo v první šestce? I tak by se dala nazvat pondělní dohrávka 28. kola mezi Slovanem Liberec a Mladou Boleslaví, která má na svého nejbližšího soupeře před úvodním hvizdem náskok dvou bodů.

Zatímco pro podještědský celek mluví vzájemné zápasy z poslední doby, když zvítězil čtyřikrát v řadě bez obdržené branky, pro tým z města automobilů hovoří jarní forma a status jediného neporaženého mužstva v odvetné části.

Soubor kouče Webera neprohrál před domácím publikem již jedenáctkrát za sebou a na Hornyákův výběr si věří i bez nejlepšího ligového střelce Nikolaje Komličenka, jenž stojí za karty druhé utkání.

Exslávista Pavel Bucha je optimistou. "Máme tři kola do konce základní části, bude to klíčové utkání. Teď s Libercem a pak i se Zlínem to bude kdo s koho, kdo si víc zaslouží první šestku. Chtěli bychom to být právě my. Jde to tuhého, myslím si, že to bude pořádná bitva. Můj tip je, že 2:0 zvítězíme," zavěštil si na webu ceskatelevize.cz čerstvě jednadvacetiletý záložník, jenž v Boleslavi hostuje z Viktorie Plzeň a na jaře si dosud připsal pět startů a 309 odehraných minut.

Pro hosty mluví dlouhoodbá statistika - z posledních šestnácti konfrontací ostatně podlehli jen dvakrát a v pondělí se budou moci nacív znovu spoléhat na svého jarního kanonýra s reprezentačními ambicemi Libora Kozáka.

"Boleslav se velmi dobře posílila, myslím, že v zimě se tam objevilo osm až deset nových hráčů. Je to cítit i na jejich výsledcích. Jejich kvalita šla nahoru, ale chceme tam vyhrát. Jedeme do Boleslavi s jednoznačným cílem bodovat naplno. Ten bodový rozdíl je ještě tak malý, že ten jeden zápas nebude klíčový. Je to v tabulce hodně vyrovnané," doplni šéf liberecké lavičky, jehož vyjádření nabídl portál ceskatelevize.cz.