Stráví Ribéry poslední roky kariéry v područí zámožných šejků? V kabině by se mohl potkat s Xavim

Stráví Ribéry poslední roky kariéry v područí zámožných šejků? V kabině by se mohl potkat s Xavim

Kariéra francouzského záložníka Francka Ribéryho se pozvolna blíží ke svému konci. Podle německého magazínu Kicker by měl v létě opustit zázemí bavorského giganta. V červnu mu totiž končí smlouva a nová mu nabídnuta nebyla. To však neznamená, že by pověsil své kopačky definitivně na hřebík.

Někdejší francouzský reprezentant před časem hrdě prohlašoval, že by se nebránil dožití v Allianz Aréně, ale Bayern má zřejmě jiné plány. Podle posledních informací by se na sklonku své kariéry mohl přesunout do Kataru, kde o něj projevují eminentní zájem. A tamní šejci platí své hvězdičky velice štědře. Ve hře je také angažmá v Austrálii.

Ribéry v Bavorsku strávil celkem dvanáct let, během kterých získal osm titulů v Bundeslize a jednou v rudém dresu ovládl i Ligu mistrů. Někdejší tvář Marseille či Galatasaray by se mohl již za pár týdnů přesunout do Perského zálivu. Tuto spekulaci hráč nevyvrátil a dokonce se k ní staví velice vřele.

Možnosti jsou hned dvě. O jeho schopnosti projevil zájem Al Sadd, kde působí španělský záložník Xavi. Bývalá hvězda Barcelony si na tuto adresu rozhodně stěžovat nemůže, což nahrává Ribérimu do karet. Vábení ale přichází také od Western Sydney Wanderers, kde je trenérem někdejší hráč Bayernu Markus Babbel.