Produktivní Kuchta: O své osobní metě nikomu neříkám. Ještě ale nejsem spokojený

Produktivní Kuchta: O své osobní metě nikomu neříkám. Ještě ale nejsem spokojený

Ze Slavie zapůjčený Jan Kuchta má v Teplicích grandiózní osobní bilanci - ze tří střel na branku se mu podařilo v trikotu Sklářů zaznamenat tři přesné zásahy.

"Dal jsem si osobní metu, ale nikomu ji neříkám, nechávám si ji pro sebe. Jsem za ty góly rád, ale ještě nejsem spokojený," informovalo na stránkách idnes.cz mladé ofenzivní tykadlo ze Stínadel, které dříve prošlo také Bohemians 1905 a Viktorií Žižkov.

Zatímco za Slovácko skóroval na podzim čtyřikrát, v Teplicích už je po sedmi vystoupenícha 452 odehraných minutách na třech brankách, což mu stačí na status druhého nejlepšího střelce týmu jara před dvougólovým Moulisem a za šestigólovým Horou.

"Všechno je v Teplicích na jedničku, trenéři, kluci, vedení i systém hry. Právě kvůli stylu, jakým se Teplice pod trenérem Hejkalem na podzim prezentovaly, jsem si je vybral," doplnil.

Jeho poslední trefa do sítě Klokanů však k ničemu nevedla a jeho severočeský zaměstnavatel je dvě kola před koncem základní části pouze dva body před skupinou, ve které se bude hrát v nadstavbě o záchranu...

"Zápas s Bohemkou byl klíčový, chtěli jsme ji ve spodní skupině už nechat, místo toho se nadechla. Ještě nějaký polštář máme, pořád to máme ve svých rukách. Když to zvládneme v Olomouci a doma s Příbramí, budeme zachránění. Chceme zůstat v desítce," uzavřel bojovně naladěný dvaadvacetiletý svěřenec kouče Stanislava Hejkala.