Dembélé už prý je mnohem lepší než Neymar, Coutinho se neprodá a nákup De Ligta je možný...

Prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu připomněl, že za 222 milionů eur z prodeje Neymara do Paříže přivedl katalánský titán na svůj Camp Nou brazilského středopolaře Philippe Coutinha s francouzským útočníkem Ousmane  Dembélém.

Dembélé už prý je mnohem lepší než Neymar, Coutinho se neprodá a nákup De Ligta je možný...

Jednadvacetiletý mladík s minulostí v Rennes a Borussii Dortmund má oproti minulé sezoně vážně lepší čísla - v Lize mistrů už pokořil obrany soupeřů třikrát a v LaLize udeřil osmkrát ze šestnácti startů v základní sestavě, což je oproti předešlých třem trefám znatelný pokrok...

"Dembélé už se u nás adaptoval a teď je mnohem lepším hráčem než Neymar," citoval web profutbal.sk slova barcelonského představitele, který odmítl, že by jeho klub obnovil zájem o Antoine Griezmanna z konkurenčního Atlétika.

V Barce jsou spokojeni také s o pět let starším exliverpoolským špílmachrem, který byl v poslední době spojován s návratem do Premier League. "Coutinho je excelentní hráč, zlepšuje se. Není jednoduché hrát za Barcelonu. Přišel v polovině minulého ročníku a teď už je kompletním hráčem. Má důvěru trenéra, očekáváme od něj hodně a proto bude pokračovat v Barce. Od ostatních se liší a Barce potřebuje odlišené hráče," vysvětlil Bartomeu, jehož slova zazněla na portálu profutbal.sk.

V létě 2019 rozšíří kádr lídra LaLigy jednadvacetietý záložník Frenkie de Jong, za něhož dostane Ajax 75 milionů eur. A kdo ví, třeba ho bude následovat i současný kapitán amsterdamského obra Matthijs de Ligt. "S Ajaxem máme moc dobrý vztah. Zdá se, že bude De Ligt v létě k dispozici. Po komunikaci s trenéry se rozhodneme, jestli o něj budeme usilovat, nebo ne. Jeho styl hry se ale hodí tomu našemu a líbí se mi. Ajax funguje jako přípravka, která potom prodává hráče dále. Zatím jsme ale o De Ligtovi nehovořili," ozřejmil první muž barcelonského fotbalu.