Třízápasový trest za 12 žlutých? Kanga bude stát jen dvakrát, Sparta ho může vysvobodit uhrazením pokuty

Třízápasový trest za 12 žlutých? Kanga bude stát jen dvakrát, Sparta ho může vysvobodit uhrazením pokuty

V osmadvacátém ligovém kole vyloučili rozhodčí dva hráče, čímž stoupl počet udělených červených karet v sezoně 2018/2019 na šestačtyřicet.

Sudí v rámci osmi soubojů udělili i šestatřicet žlutých karet a za celý soutěžní ročník už bylo rozdáno 981 podobných napomenutí.

Jako první z celé soutěže dostal 12 žlutých tvůrce hry z Gabonu Guélor Kanga, což automaticky znamená třízápasový distanc.

Osmadvacetiletá opora Sparty ovšem vynechá pouze dvě poslední kola základní části proti Karviné (doma) a Opavě (venku) a do nadstavby tak bude moci zasáhnout.

Tresty za žluté karty se totiž do nadstavbové části nepřenášejí a to vše v případě, když klub uhradí pokutu. Obě zbylé derby se Slavií, v semifinále poháru, i ve finiši ligy, by se tak bývalého hráče Crvene Zvezdy Bělehrad měly týkat.

Konec základní části uteče také dalším dvěma ligovým osobnostem. Jak Markovi Matějovskému z Mladé Boleslavi, tak Martinu FIllovi z Baníku Ostrava. Oba již mají osm žlutých, což je dvouzápasová stopka.

Devětadvacáté kolo se pak po čtyřech napomínáních nebude týkat opavského Jana Žídka a slávistu Michala Frydrycha, jenž se bude moci vráti ve třicátém kole proti Sigmě Olomouc.