Úleva pro Daridu? Šance na jeho návrat do berlínské sestavy se může zvýšit...

Úleva pro Daridu? Šance na jeho návrat do berlínské sestavy se může zvýšit...

Hertha Berlín prohrála šest zápasů v řadě a také tato skutečnost dopomohla k tomu, že na její trenérské lavičce skončí po bundesligové sezoně 2018/2019 maďarský kouč Pál Dárdai.

Vedení tradičního německého celku z Olympijského stadionu se tímto krokem rozhodlo zareagovat na výsledkovou krizi a sérii pěti ligových proher v řadě. "Mužstvo potřebuje v létě dostat nový impuls," citoval web sport.sk slova berlínského manažera Michaela Preetze.

Samotný Dárdai, který šéfuje áčku Herthy již od února 2015, nemá s rozhodnutím vedení žádný problém. A bodejť by také ano - od roku 2020 se má přesunout k berlínské mládeži...

"Jsem vděčný za šanci, kterou jsem tady dostal a jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli. Ve fotbale je ale běžné, že po určitém čase dochází ke změně. Naše výsledky z poslední doby nebyly podle představ, i proto se klub rozhodl angažovat nového trenéra," smířlivě doplnil odborník, jenž přišel do bundesligy z rumunského národního týmu.

V hlavním městě vede dva slovenské reprezentanty Petera Pekaríka a Ondreje Dudu a také osmadvacetiletého českého záložníka Vladimíra Daridu, jemuž se nepochybně uleví a za změnu v podobě nového kormidelníka bude rád.

Bývalý hráč Sokolova, Plzně či Freiburgu totiž v posledních měsících vypadl ze sestavy a v nynějším bundesligovém ročníku zasáhl v základní sestavě jen do tří duelů a celkem strávil na trávnících pouze 371 minut čistého času, s tím, že opakovaně nastoupil i za klubovou rezervu. Nutno však podotknout, že mu v týmové hierarchii uškodilo i opakující se zranění.