Úleva pro Daridu? Šance na jeho návrat do berlínské sestavy se může zvýšit...

Hertha Berlín prohrála šest zápasů v řadě a také tato skutečnost dopomohla k tomu, že na její trenérské lavičce skončí po bundesligové sezoně 2018/2019 maďarský kouč Pál Dárdai.

Úleva pro Daridu? Šance na jeho návrat do berlínské sestavy se může zvýšit...

Vedení tradičního německého celku z Olympijského stadionu se tímto krokem rozhodlo zareagovat na výsledkovou krizi a sérii pěti ligových proher v řadě. "Mužstvo potřebuje v létě dostat nový impuls," citoval web sport.sk slova berlínského manažera Michaela Preetze.

Samotný Dárdai, který šéfuje áčku Herthy již od února 2015, nemá s rozhodnutím vedení žádný problém. A bodejť by také ano - od roku 2020 se má přesunout k berlínské mládeži...

"Jsem vděčný za šanci, kterou jsem tady dostal a jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli. Ve fotbale je ale běžné, že po určitém čase dochází ke změně. Naše výsledky z poslední doby nebyly podle představ, i proto se klub rozhodl angažovat nového trenéra," smířlivě doplnil odborník, jenž přišel do bundesligy z rumunského národního týmu.

V hlavním městě vede dva slovenské reprezentanty Petera Pekaríka a Ondreje Dudu a také osmadvacetiletého českého záložníka Vladimíra Daridu, jemuž se nepochybně uleví a za změnu v podobě nového kormidelníka bude rád.

Bývalý hráč Sokolova, Plzně či Freiburgu totiž v posledních měsících vypadl ze sestavy a v nynějším bundesligovém ročníku zasáhl v základní sestavě jen do tří duelů a celkem strávil na trávnících pouze 371 minut čistého času, s tím, že opakovaně nastoupil i za klubovou rezervu. Nutno však podotknout, že mu v týmové hierarchii uškodilo i opakující se zranění.