Gebre Selassie si na své druhé semifinále s Bayernem věří: Nyní budeme hrát doma, což bude, doufám, naše velká výhoda

Gebre Selassie si na své druhé semifinále s Bayernem věří: Nyní budeme hrát doma, což bude, doufám, naše velká výhoda

Ač to zní notně překvapivě, jediným týmem z TOP 5 evropských soutěží, který v novém kalendářním roce 2019 ještě neokusil hořkost porážky, je Werder Brémy, jehož oporami jsou i dva čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Jejich série čítá již 14 soutěžních duelů bez prohry. "Po zimní přestávce se nám podařilo stabilizovat výsledky, což nám v první části sezony dělalo problémy. Odehráli jsme sice dobré zápasy, ale body jsme občas v závěru ztratili. Na tom jsme zapracovali – na soustředění jsme strávili hodně času u videa. Ani potom na začátku letošního roku jsme sice neměli moc výher, ale alespoň jsme neprohrávali. A následně se remízy otočily v tříbodové zisky. Série bez porážky nám dodává sebevědomí do nejtěžší části sezony, která nás čeká," uvedl v interview pro sport.cz exliberecký zadák se čtyřiapadesáti mezinárodními starty za Česko, což z něj aktuálně dělá nejzkušenějšího českého reprezentanta.

Werder je momentálně sedmý, s tím, že na šesté místo, ze kterého se půjde do předkola Evropské ligy, ztrácí pouhý bod. Šance navíc může přijít také v Německém poháru, ve kterém se před vlastním publikem postaví favorizovanému Bayernu, se kterým se utkají dvakrát za sebou. "Hrát o evropské příčky byl náš cíl. Teď se nacházíme v lize i v poháru tam, kde jsme chtěli být. Ale teprve půjde do tuhého. Až teď se začne rozhodovat, jestli sezona bude úspěšná, nebo ne. Pohárové zápasy jsou vždycky úplně jiné než ligové. Čeká mě druhé semifinále proti Bayernu. Před třemi lety jsme prohráli, ale tentokrát budeme hrát doma, což bude, doufám, naše velká výhoda. Mnohokrát se ukázalo, že v poháru se může stát cokoliv. Takže věřím, že s podporou fanoušků se nám podaří projít až do finále, které se bude hrát na konci května v Berlíně," zakončil sportem.cz citovaný dvaatřicetiletý spoluhráč peruánského čtyřicátníka Claudia Pizarra, jenž je nejvytíženějším borcem soudobého kádru, když nevynechal v základní sestavě ani jedno z dosavadních devětadvaceti bundesligových utkání.

Kromě bavorského titána, se kterým se čtyřnásobný německý mistr z Weserstadionu utká v sobotu 20. a ve středu 24. dubna, ještě na jeho tým čekají Düsseldorf, Dortmund, Hoffenheim a Lipsko. Bude železný muž Brém úplně u všeho až do samotného konce?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.