Nikdo nechce být někde uprostřed a být průměrný, říká Potočný a dodává: Jsme skvělá parta lidí, máme super kolektiv

Nikdo nechce být někde uprostřed a být průměrný, říká Potočný a dodává: Jsme skvělá parta lidí, máme super kolektiv

Trojnásobný tuzemský šampiion Liberec pomohl popostrčit mezi nejlepší ligovou šestku i nejlepší střelec Slovanu Roman Potočný, jenž čekal na prolomení střelecké smůly dlouhých devět jarních zápasů a v nejvyšší soutěži se mu podařilo skórovat poprvé od loňského prosince.

"Určitě mi to pomůže pro moje sebevědomí, protože jsem byl hlavou trošku dole a trošku jsem paběrkoval. Určitě mi to pomůže do dalších duelů, už jsem se potřeboval trefit. Za gól jsem strašně moc rád, ale důležité jsou tři body a náš týmový výkon. Vítězství patří celému mužstvu a ne jen nám, kteří jsme dali gól. Jsme skvělá parta lidí. Máme super kolektiv," zářil spokojeností bývalý ofenzivní hráč Teplic, jehož slova vyšla na webu fcslovanliberec.cz.

Svěřenec Zsolta Hornyáka se dokonce zapsal do střelecké listiny pravou nohou. "Dokonce to byl gól pravačkou a já už dříve řekl, že až se trefím pravou, tak s fotbalem skončím. Takže asi končím," usmíval se dobře naladěný spoluhráč Breiteho, Hybše, Kozáka a spol.

Na dosud neporaženou Mladou Boleslav si věřili a žádný vliv na to neměla ani absence Nikolaje Komličenka. "My věříme, že porazíme každého. Musíme si věřit, protože kdybychom si nevěřili, nemůžeme hrát fotbal. Každý chce být co nejvýš, stejně tak i my. Nikdo nechce být někde uprostřed a být průměrný. Každý chce být nejlepší," pokračoval oblíbenec libereckého publika, který je znám i díky svým nevyzpytatelným kouskům.

Do konce základní části už čekají podještědský soubor už jen Slovácko a Karviná. V obou případech by měl být celek ze stadionu U Nisy favoritem a rád by šel do nadstavbové části s pětačtyřiceti body, což by znamenalo bodovat naplno. "Dle mého názoru je už v lize každý zápas těžký. Není to o umístění v tabulce. Určitě budeme chtít vyhrát oba zápasy a věřím, že se nám to povede a uhájíme šesté místo," uzavřel sedmadvacetiletý fotbalista na webu fcslovanliberec.cz.