Ajax po Realu šokoval Juventus a postoupil do semifinále, Messi zařídil vyřazení Red Devils

Pohádka Ajaxu Amsterdam nekončí. Po šokujícím vyřazení Realu Madrid v osmifinále si tým Marca Ten Haga vyšlápl na ještě silnější Juventus a po perfektním výkonu na Juventus Stadium postoupil do semifinále Ligy mistrů! Vítězství na Old Trafford obhájila Barcelona, která doma Rudé ďábly rozdrtila 3:0 a taktéž si zajistila postup do "Final four". Blýskl se především Lionel Messi.

Ajax doma remizoval se Starou dámou 1:1 a proti italskému favoritovi neměl vůbec špatnou výchozí pozici. Skóre otevřel ovšem domácí Cristiano Ronaldo, který hlavičkou poslal míč do sítě po rohovém kopu. Brzy ale srovnal Danny van de Beek. Po poločase se Ajax dostával čím dál více do útoku a gól, který byl nejméně patnáct minut na vlásku, poté vsítil kapitán a hvězdný stoper Matthijs de Ligt po rohovém kopu. Vítězství 2:1 tak Ajaxu zajistilo účast v semifinále Champions League! Stal se tak prvním semifinalistou Ligy mistrů mimo TOP 5 lig od roku 2005, kdy se to podařilo rivalům z PSV Eindhoven.

Utkání na Old Trafford bylo vyrovnané, Barca ale ke konci vstřelila branku a těsně vyhrála 1:0. Rudí ďáblové ovšem vlétli do zápasu na Camp Nou dravě a Rashford hned na úvod vstřelil tyčku. Jenže po školácké chybě Ashleyho Younga se k míči dostal Lionel Messi a brzy otevřel skóre. Po chybě Davida de Gey pak ten stejný hráč už ve 20. minutě zvýšil na 2:0 a naděje Rudých ďáblů byly téměř pryč. Na konečných 3:0 zvýšil v 61. minutě Coutinho.

Oba týmy se jméno svého soupeře dozví zítra. Ajax vyzve lepší z dvojice Tottenham - Manchester City, Barcelona si vyšlápne na Liverpool nebo na Porto. Tottenham v prvním zápase vyhrál 1:0, Liverpool 2:0.