Gündogan to má zřejmě u Citizens spočítané. Guardiola už monitoruje trojlístek alternativ

Gündogan to má zřejmě u Citizens spočítané. Guardiola už monitoruje trojlístek alternativ

Osmadvacetiletý německý záložník Ilkay Gündogan zřejmě v létě změní klubové barvy. Někdejší tvář reprezentačního týmu našich západních sousedů, na jehož hlavu se snesla vlna kritiky zapodporu tureckého prezidenta, je stále více spojován s odchodem z Etihad Stadium. Před několika dny jsme vás informovali o eminentním zájmu Interu Milán, ale i další zvučný klub se hlásí o jeho služby.

O možném přesunu do Itálie informoval list Tuttosport a několik německých deníků. Zkušený záložník má na Ostrovech platný kontrakt do příštího léta, proto je zřejmé, že se o jeho budoucnosti rozhodne již po této sezóně, pokud Citizens nechtějí riskovat, že by za rok odešel zdarma. Vše nasvědčuje prodej, protože Gündogan se pod Guardiolou netěší přílišnému hernímu vytížení.

Italský zájemce ze San Sira vsází právě na to, že by hráči nabídl mnohem více prostoru v základní sestavě, na což by mohl slyšet. Britský list The Sun ale nově uvádí, že se o něj začíná ucházet také Bílý balet. Manchester City by se neměl prodeji bránit, proto bude záležet, jaké částky budou nabídnuty.

Španělský kouč Pep Guardiola již delší dobu hledá i možnou náhradu. Před pár měsíci se dotazoval na dostupnost hvězdičky Ajaxu Frenkieho de Jonga, ale s Barcelonou se do bitvy pouštět nakonec nechtěl. I tak má stále možnosti, jak místo v kádru zaplnit. Podle posledních informací na svém lístku hned tři jména, Rúbena Nevese, Saúla Nigúeze a Tanguye Ndombélého.