Busquets si střílel z Juventusu: Je super, že už jsou z Ligy mistrů venku

Busquets si střílel z Juventusu: Je super, že už jsou z Ligy mistrů venku

Senzační tažení nizozemského Ajaxu v tomto ročníku Ligy mistrů vzbuzuje obdiv nejen po celé Evropě. Překvapivé vyřazení Realu Madrid vyvolalo nemálo emocí, ale černý kůň tohoto dostihu získal v úterý skalp i Juventusu. Stará dáma se musela doma poklonit týmu mladých talentovaných hráčů, kteří jej přehrávali na plné čáře. A Barcelona si oddychla, že jeden velký konkurent na celkové vítězství odpadl.

Ve stejný čas na Camp Nou bojovala Barcelona o své přežití v prestižní evropské milionářské soutěži. Katalánský gigant se dočkal velmi brzy uklidnění, neboť po náskoku na Old Trafford se dvakrát v krátkém sledu trefil Messi. Po utkání byl spokojený především španělský záložník Sergio Busquets, který byl rád, že Barceloně odpadl další velký konkurent.

„Juventus je nastavený v hlavách podobně jako my. Chce vyhrát všechno. Nemyslím si ale, že by bylo překvapením, že je venku. Popravdě, my za to jsme jedině rádi,“ rýpl si španělský reprezentant na adresu turínského velkoklubu, který se netají dlouhodobým zájem uspět v Lize mistrů. Nyní je již jisté, že to v této sezóně už nebude.

Busquets naopak pochválil výkon nizozemského celku, který si získává stále větší popularitu v Evropě. Mnozí se ale obávají toho, že v létě klub postihne výprodej a zajímavá partička bude roztříštěna na všechny světové strany.

„Ajax má velkolepý tým a dokazuje to celou sezónu. Pokud jsou v semifinále, tak to rozhodně není náhodou. Tu cestu si hráči vydřeli na hřišti a nebylo to zadarmo,“ reagoval Busquets na překvapivého postupujícího.