Kroupa je veleben i těsně před 39. narozeninami: Pokud bych skončil, nechtěl bych se loučit sestupem

Prostějov pomáhá táhnout za záchranou ve druhé lize také veteránským statusem ověnčený kapitán Karel Kroupa, jenž pomohl přetlačit Baník Sokolov brankou i gólovou asistencí a to mu ještě jednu trefu po údajném faulu neuznal rozhodčí.

Kroupa je veleben i těsně před 39. narozeninami: Pokud bych skončil, nechtěl bych se loučit sestupem

"Nevím, co bude v létě. Ale pokud bych skončil, nechtěl bych se loučit sestupem. Pro záchranu musíme udělat všechno, co je v našich silách," burcoval idnes.cz citovaný útočník, jenž oslaví za pár dní již devětatřicáté narozeniny.

Bývalého hráče Drnovic, Boleslavi, Brna, Teplic, Zlína, Ružomberoku, Senice, Nitry či Denizlisporu chválil také hlavní kouč Oldřich Machala. "Karel je pro nás nesmírně důležitý. Odvedl skvělou práci, ale to platí také o Honzovi Polákovi. Ovšem celý tým se rval. Tak se hraje o záchranu," pronesl stratég mužstva, které je v aktuálním vydání tabulky na dvanácté pozici se stejným bodovým ziskem jako jedenácté Znojmo.

A aby toho nebylo málo, s respektem k hráči, který vstřelil v této sezoně 5 tref z šestnácti startů v základu, čímž překonal svou bilanci z minulého ročníku, přispěchal také trenér soupeře Vítězslav Hejret. "Porazili nás dva hráči, kteří mají dohromady osmdesát. Kroupa s klidem potrestal naši fatální chybu. Polák zase skvěle rozehrál standardní situaci před druhou brankou," doplnil.

V příštím kole pojede Prostějov do Pardubic jak bez Jana Vošahlíka, tak bez chváleného 193 centimetrů vysokého bojovníka v letech Karla Kroupy, který stojí kvůli kartám. "To je pro nás hodně nepříjemné. Karetních trestů máme hodně, i když si nemyslím, že bychom hráli nějak zákeřně. Musíme se s tím poprat. Chceme hrát aktivně a před zápasem s Táborskem se pokusíme přidat na naše konto nějaký bod. Každý může rozhodovat," uzavřel idnes.cz citovaný Machala.