Hrošovský už dávno není za hubičku. Jak za poslední roky vyrostla cena klíčového muže středové formace Plzně?

Hrošovský už dávno není za hubičku. Jak za poslední roky vyrostla cena klíčového muže středové formace Plzně?

Klíčovým mužem soudobé Viktorie, která stále ještě nevzdala boj o obhajobu titulu, je stabilní slovenský reprezentant Patrik Hrošovský, jenž má možná před sebou v Doosan aréně své poslední týdny.

K tomuto datu této sezony odehrál brzy sedmadvacetiletý středopolař za plzeňskou družinu 2520 minut, což z něj činí jednoho z nejvytíženějších borců celé Fortuna:ligy, ze které se podle všeho odebere v létě pryč.

Už před pár měsíci jeho agent evidoval zájem ze Španělska, Anglie, Itálie i Německa a také sám spoluhráč Procházka, Kozáčika, Bakoše a spol. cítí, že je čas na opravdu velký přestup. Nyní už není otázkou, kdy Štruncovy sady opustí, ale za kolik to bude...

Když začal bývalý hráč Ustí, Znojma či Sokolova pravidelně nastupovat za áčko Viktorie (jaro 2014), jeho tržní cena se pohybovala okolo 600 tisíc eur. Od té doby však notně povyrostla...

Zatímco před necelými třemi lety uváděl specializovaný server Transfermarkt sumu 2 miliony eur, v současné době už je cena rodáka z Bojnice zase jinde a píše se o pěti milonech eur, což je v přepočtu necelých 130 milionů korun.

Kdyby však bylo vážných zájemců o dobře hodnoceného svěřence Pavla Vrby více, západočeský tandem Paclík a Šádek ji klidně bude moci vyšroubovat až ke 150 milionům korun.