Šéf tápajícího Hradce Frťala: Potkalo nás něco, co potkává i velké týmy

Šéf tápajícího Hradce Frťala: Potkalo nás něco, co potkává i velké týmy

Byť jsou východočeští Votroci ambiciózním týmem s postupovými ambicemi, v tabulce FNL jsou až třetí s devítibodovým odstupem na druhou Vysočinu Jihlava.

Hradec Králové v závodě o čelo potopily zejména poslední tři zápasy, v nichž získal pouhý bod a nevstřelil ani jednu branku. Co se s jedním z favoritů na prvoligové brány stalo?

"Potkalo nás něco, co potkává i velké týmy – snaha tam je, ochota s tím něco udělat taky, ale chybí lehkost, větší odvaha, kvalita," zamýšlel se na stránkách idnes.cz kouč Zdenko Frťala.

"Hráče se snažím přesvědčit o tom, že to je jenom fotbal, že chyby děláme všichni, že se nemůžeme bát zodpovědnosti a hledat chyby v někom jiném. Každý se musí soustředit sám na sebe a podávat výkon, jaké jsme předváděli na podzim. Gól může být impulzem, který zvedne sebevědomí týmu, dostaví se rozvaha, klid, ochota pracovat bez míče. Je naším velkým problémem, že když má někdo míč, není potřebná nabídka ostatních. Od toho se všechno odvíjí. Máme velký problém, když inkasujeme jako první, kromě jednoho utkání jsme nedokázali výsledek otočit," poukázal na nedávnou minulost někdejší stratég Varnsdorfu, Podbrezové či Jablonce, jehož vyjádření vyšlo na portálu idnes.cz.

Třiadvacáté kolo zavane tým FC s osmatřiceti body na půdu poslední Viktorie Žižkov a hosty tak čeká nelehká role papírového favorita. Spraví si náladu ve středu odpoledne alespoň na outsiderovi? "Proti Žižkovu máme možnost ukázat, že kvalita v našem mužstvu je. Ve všech dalších zápasech půjde o to, jestli jsme schopni pracovat i v kritických momentech. Žižkov hraje o holý život, je to pro něj možná poslední šance chytit se stébla. Čeká nás soupeř, který nevypustí jediný souboj, jediný metr. Bude to agresivní utkání, na to musíme být připraveni. Nepodávají špatné výkony, jen často nejsou odměněni výsledky," uzavřel na idnes.cz osmačtyřicetiletý šéf Ottmara, Firbachera, Černého či Vlkanovy.