Slavia hraje venku ještě líp než doma, musíme si dávat pořádný pozor, varuje manažer Blues

Slavia hraje venku ještě líp než doma, musíme si dávat pořádný pozor, varuje manažer Blues

Tradiční londýnské značky Arsenal a Chelsea budou ve čtvrtek večer bojovat o semifinálovo účast v Evropské lize. Zatímco Kanonýry z Emirates Stadium čeká představení v Neapoli, Blues ze Stamford Bridge čeká odveta s aktuálním lídrem české Fortuna:ligy.

Svěřenci Unaie Emeryho si musí na jihu Apeninského poloostrova dávat pozor. Byť si do Itálie přivezli dobrý výsledek, poslední dva venkovní duely v EL nezvládli a prohráli jak na hřišti BATE Borisov, tak na trávníku Rennes.

A v Neapoli bývá tamní stadion San Paulo díky horkokrevným příznivcům pořádně rozpálený. "Víme, že venku míváme problémy. Máme ale všechno v našich rukou. Pojedeme tam a zkusíme zvítězit. Bude to důležitý zápas a pro nás je to velká výzva," nechal se slyšet rychlonohý útočník Pierre-Emerick Aubameyang.

To zaměstnavatel Hazarda, Luize, Girouda a spol. může být v pohodlnější pozici, neboť Slavii přivítá před vlastním publikem a navíc v Evropské lize táhne sérii 14 utkání bez porážky - 11 zápasů pochází z právě probíhající sezony a tři z roku 2013, kdy Chelsea celou soutěž ovládla.

Manažer Maurizio Sarri je však před úvodním hvizdem opatrný. "Slavia hrála v prvním měření sil velmi dobře. Všichni si tedy uvědomujeme, že to bude velmi těžké. A oni venku hrají ještě lépe. Musíme si dávat pořádný pozor," varoval exneapolský odborník.