Bayern opět expanduje. Svou šestou zahraniční a první africkou školu otevřel v Etiopii

Bayern opět expanduje. Svou šestou zahraniční a první africkou školu otevřel v Etiopii

Osmadvacetinásobný bundesligový šampion z bavorské Allianz Areny, jenž bojuje o svůj další dlouhodobý úspěch v těchto dnech a týdnech s konkurenční Borussií Dortmund, otevřel svou první fotbalovou školu na africkém kontinentu.

Vedení slovutného Bayernu Mnichov se rozhodovalo mezi několika destinacemi, ale nakonec se rozhodlo pro Etiopii a tamní velkoměsto s tři a půl milionem obyvatel Addis Abeba.

"Našim fanouškům v Africe to dává šanci k ještě většímu přiblížení se Bayernu. S našimi zkušenostmi můžeme ještě více přispět k rozhoji fotbalu v Etiopii," pronesl webem sport.sk citovaný člen představenstva německého obra Jörg Wacker.

119 let starý Bayern, jemuž zbývá do konce soutěžních bojů této sezony ještě šest duelů, už má mimochodem podobné školy již v pěti zemích, konkrétně v Singapuru, Japonsku, Thajsku, Číně a USA. Etiopie je tedy zahraniční "pracoviště" s pořadovým číslem 6.

P.S.: Nejvyšší soutěž v Etiopii se jmenuje Premier League a hraje ji šestnáct celků. Po dvaceti kolech ji vede tým Mekelle Kenema. Nejlépe postaveným mužstvem z Addis Abeba je až čtvrtý Kedus Giorgis.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.