Kdybych neodešel v létě, možná už bych ve Slavii zůstal napořád, říká Souček a dochází na lekce angličtiny

Kdybych neodešel v létě, možná už bych ve Slavii zůstal napořád, říká Souček a dochází na lekce angličtiny

První měření sil s Chelsea musel čtyřiadvacetiletý středopolař Tomáš Souček vynechat, nadcházející čtvrteční odveta na Stamford Bridge už mu ovšem neunikne a bývalý hráč Viktorie Žižkov či Slovanu Liberec by měl figurovat v základní sestavě sešívaného mužstva.

Jeho součástí už bude vytáhlý záložník s dvaadvacítkou na dresu zřejmě jen několik týdnů. To vše i přesto, že ho baví život ve skvělé partě, kterou ve vršovickém Edenu mají. Výzva v podobě velkého přestupu do zahraničí už se však blíží...

"Už teď slyším od kluků v reprezentaci, jak moc je to venku jiné. V Česku jsme kamarádi, tam každý jede na sebe, odpracuje si své a pak jde domů. Drzost a agresivita je tam ještě důležitější, ale já nad tím teď neuvažuju. Rád bych dohrál sezonu s titulem, pak je víc variant. Posunout bych se chtěl, to nebudu zapírat," uvedl svěřenec Jindřich Trpišovského na serveru idnes.cz.

Právě i jeho trenérský šéf ze Sinobo Stadium již před časem hovořil o tom, že je s jeho odchodem smířený. "Vím. Slavii mám moc rád, jsem tu odmala, ale říkám si: Kdy, když ne teď? Už asi tři přestupové období je o mě zájem, mám i slušné statistiky. Kdybych neodešel v létě, možná už bych tu zůstal napořád," pokračoval kolega Škody, Hušbauera, Deliho a spol., jehož slova si lze přečíst na stránkách idnes.cz.

Již od dětsví je jeho snem Anglie, jejíž Premier League považuje za nejtěžší i nejlepší soutěž na světě. "Chodím na lekce angličtiny, ta se mi bude všude hodit. Zatím mi moc nejde, protože na základce jsem měl němčinu, ale mám dobrého anglického učitele, který neumí česky. Fandí Derby County, tak vždycky nejdřív rozebíráme fotbal," informovala slávistická chobotnice, jak ho před odletem do britské metropole nazval asistent Zdeněk Houštecký.

Ve hře by však mohla být i Serie A, čili Apeninský poloostrov, jemuž už byl v minulosti blízko díky Fiorentině. "Přišla i přímá nabídka, ale Slavia se rozhodla, že mě potřebuje a že bych měl zůstat. A já vůbec nelituju: podařilo se nám úžasné jaro, a kdybych v létě odcházel s titulem, hřálo by mě to. Svým stylem bych se asi nejvíc hodil právě do Itálie nebo do Německa. Třeba to klapne," citoval portál idnes.cz slova Součka.

Ten by podle jistých názorů potřeboval před transferem i zesílit. Co takovým tvrzením říká samotný hráč? "Jsem hubený, ale každému sedí něco jiného. Když vidím Busquetse z Barcelony, říkám si, že je ještě hubenější než já – a jak to zvládá! Ale Angličané zase bývají namakaní, v každé lize je to trochu jinak. Mně tahle váha sedí, i v soubojích se cítím dobře. Nikdy nechci být zákeřňák, ale vyhrát tvrdý souboj, vyhecovat tým – v tom se chci ještě posouvat," uzavřel na idnes.cz rodák z Havlíčkova Brodu, jenž je odchovancem SKS.