Stoch: Pokud se nám podaří skórovat jako prvním, může to být fantastické

Stoch: Pokud se nám podaří skórovat jako prvním, může to být fantastické

Klíčový muž sešívané středové řady Miroslav Stoch se po deseti letech vrací na slavný Stamford Bridge, aby se pokusil zabojovat o senzační slávistický postup do semifinále Evropské ligy.

Za Chelsea si svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského připsal i pár startů v Premier League. To už je ovšem dávná minulost. "Je to skvělý pocit být po čase tady, ale doufám, že ještě lepší bude po zápase. Vypadá to tu vlastně pořád stejně jako před deseti lety. Čekal jsem, kolik lidí tu bude pořád ještě pracovat, a překvapilo mě, že je to docela dost. Tady jsem zatím s nikým nemluvil, ale po prvním zápase jsme si popovídali a bylo to příjemné. Bavili jsme se hlavně o našem zápase a většina z nich byla překvapená a uznali naši sílu. Doufám, že to zopakujeme s ještě lepším výsledkem. Ale bude to nesmírně náročné," pronesl na webu slavia.cz kolega Součka, Deliho, Škody a spol.

O motivaci bude mít jakožto bývalý hráč Blues postaráno. "Motivaci není třeba hledat, ani pro mě ani pro kohokoli jiného. Je neskutečně velká, ale na druhé straně je potřeba, abychom nebyli přemotivovaní. Musíme do toho dát prostě všechno a uvidíme. Je to o prvním gólu. Pokud chceme pomýšlet na postup nebo na dobrý výsledek, musíme dát gól. Pokud se nám podaří skórovat jako prvním, může to být fantastické," zasnil se ostřílený záložník s bohatou klubovou minulostí, která zahrnovala i tureckou či řeckou nejvyšší soutěž.

Půjde čerpat z výkonu z prvního měření sil na Sinobo Stadium? "Uděláme maximum pro to, abychom postoupili. Dáme do toho úplně všechno. První zápas jsme předvedli hodně dobrých věcí a ujistili jsme se, že můžeme s Chelsea hrát. Teď to bude ještě těžší, protože hrajeme venku. Ale můžeme překvapit," pokračoval slovenský reprezentant, jehož slova vyšla na stránkách slavia.cz.