Injekce, prášky na bolest...Coufala se na start ani nemá smysl ptát. I kdyby měl sádru, tak nastoupí

Slávistický den D je tady. Ačkoliv nebude lídr Fortuna:ligy v Londýně favoritem, protivníka kalibru Chelsea si před čtvrtfinálovým losem přál a nyní už to bude jen o předvedené kvalitě, nasazení a spol. Hlavní kouč Slavie Jindřich Trpišovský se na předzápasové tiskové konferenci rozhovořil o vícero věcech a část z nich vám díky webu slavia.cz nabízíme právě teď.

Injekce, prášky na bolest...Coufala se na start ani nemá smysl ptát. I kdyby měl sádru, tak nastoupí

O tom, jestli na slávistický výběr dýchlo kouzlo anglického fotbalu...

"Jsem v Anglii vůbec poprvé, užívám si to moc. Dýchne na vás spousta věcí, prostředí a stadion. Vyrazilo nám dech tréninkové centrum Crystal Palace, kde jsme trénovali. Je to něco neskutečného. Je neuvěřitelné, když ligový klub má tréninkové centrum jen pro A-tým. Viděli jsme, kolik mají k dispozici hřišť. Nechci to k Česku přirovnávat, ale je to klub, který pendluje mezi první a druhou ligou. Podmínky a prostředí jsou krásné, užíváme si to. Vážím si, že tu můžeme hrát. Jdeme do bitvy a války. Je to skvělý zážitek. Kdybych měl něco na první moment říci, tak je to možnost trénovat v tréninkovém centru Crystal Palace. Je to pro nás fotbalový Mars."

O tom, že se pražskému souboru vrací do sestavy Tomáš Souček...

"Možná se upraví rozestavení. Je to pro nás hodně důležité. Tomáš je důležitý hráče, i svou typologií se tu bude hodit. Tím, že byl vykartovaný, jsme využili doma všechny středopolaře. Teď nám zbude do středu pole hráč na střídání, což nám doma chybělo. Zápas stál všechny spoustu sil. Určitě se nám typologicky odliší sestava, dává nám to možnost hrát v jiném rozestavení. V derby patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Pro nás důležitá zpráva."

O tom, jaký je zdravotní stav Vladimíra Coufala...

"Vláďa má dlouhodobější problémy v horní části těla, které se táhnou od zápasu s Brazílií. Každé utkání, do kterého nastoupil, odehrál s injekcemi nebo s prášky na bolest. Bohužel se to po utkání s Chelsea vystupňovalo. Jak ho znám, tak by derby odehrál. Dostali jsme od lékařů doporučení, abychom ho aspoň na jeden zápas vyndali. Tento týden už trénoval. Je to zranění, které se dá rozhýbat, pak se ale vrátí. Je to 50:50, rozhodující bude, jak absolvuje předzápasový trénink. Myslím si, že kdyby nebyl tenhle program, jaký je, tak by nehrál ani první duel. Nemá smysl se ho ptát, protože je jasné, co řekne. I kdyby měl sádru, tak nastoupí. Udělal vše proto, aby mohl nastoupit. Zjišťoval, jestli se nedá utlumit centrum bolesti. Jak ho znám, tak určitě řekne, že chce nastoupit. Pak bude záležet na nás, jestli chceme riskovat, že bychom o něj přišli ve zbývající části sezony."

O tom, že Chelsea prohrála doma za posledního půl roku pouze s Leicesterem a Manchesterem United...

"Kdybychom měli společné znaky s Manchesterem United, tak by to bylo super. Na bilanci jsem se radši nedíval. Ty zápasy proběhly hodně dávno. Z nějakých utkání jsme vycházeli, byly z poslední doby. Vycházíme z našeho posledního zápasu, kdy je to to nejlepší, máte možnost přímo porovnat se soupeřem, který vás čeká. Snažil jsme se vidět další utkání. Ale jak sestavu točí, tak je těch hráčů moc. Nejvíce vycházíme ze vzájemného zápasu a dalších domácích zápasů."

O tom, jestli nemá realizační tým strach z kouzel Edena Hazarda...

"Osobně ho stavím na úroveň takových hráčů jako Messi a Ronaldo, patří do stejné kategorie. Je v nejlepším věku. Je radost se na něj dívat. Pokud nastoupí, tak budu jen rád. Bude to pak znamenat, že proti nám nastoupí ti nejlepší a že nás Chelsea bere vážně. Kdybychom tady uspěli, tak by to znamenalo, že jsme uspěli proti nejlepším, co Chelsea má. Hráče soupeře respektujeme. Budeme rádi, když se objeví na hřišti. Ať je to David Luiz, Eden Hazard. Na jeho postu hrál minule Willian, ukázal, že když jde hrát někdo jiný, tak to není rozdíl. I s těmi hráči jsme se dokázali srovnat. Budu jen rád, když bude Hazard hrát. Je mu třeba věnovat velkou pozornost, stejně jako každému hráči, jinak by tu nebyli. Musíme se na ně soustředit jako na tým, rozebíráme si každého zvlášť a jeho typologii hry. U týmů jako Chelsea se nemůžete soustředit na jednoho hráče. Pak vás ve finále potrestá levý obránce, tak jak to udělal Alonso. Pro mě osobně je Eden Hazard možná aktuálně nejlepší hráč na světě."

O tom, že Chelsea ještě nikdy v pohárech nevypadla, pokud zvládla první duel na hřišti soupeře...

"Je třeba se poučit z prvního utkání. V prvním duelu jsme v prvním poločase splnili vše, s čím jsme do zápasu šli. V defenzivě jsme udělali dvě chyby, nejprve dal Willian břevno, pak jsme dostali gól. Ukázalo se, že pokud budeme plnit vše, co potřebujeme, tak se můžeme Chelsea vyrovnat. Nesmíme udělat chybu jako u gólu, tady za to zaplatíme dvojnásob. Musíme se držet naší hry a naší strategie. Víme, jaký tým proti nám stojí, bilance je jasná. Vše se pak ukazuje na hřišti. Nejdůležitější bude zachovat si tvář a strategii. Jednu z mála šancí, kterou si vytvoříme, musíme proměnit."

O tom, zda není příliš troufalé hovořit před úvodním hvizdem o postupu....

"Nechci to posuzovat. Jsme tu kvůli fotbalu a sportu. Zápas musíme odehrát na sto procent. Kdybychom sem jeli s tím, že šance není, tak sem nemusíme vůbec jezdit. Bylo by to zbytečné. Víme, proti jakým hráčům budeme hrát. Náhodou jsem viděl hodnotu hráčů Chelsea. Teprve jsem si uvědomil ten rozdíl mezi námi. Je to obrovský klub, patří mezi pět nebo šest největších klubů na světě. My jsme sice jen z Česka, ale chceme se co nejvíce ukázat, proto tu jsme. Nechceme nic vzdávat. I kdyby byla šance jen půl procenta, tak chceme odejít s čistým svědomím, že jsme do toho dali všechno. Uvidí se na hřišti, jaký bude mít zápas průběh, jaké budou klíčové momenty, které určí ráz utkání. Jsme tu kvůli fotbalu a sportu, abychom ze sebe vydali to nejlepší. Uvidí se ve čtvrtek, na co to stačí."