Sarriho nepustil na tiskovku chrup. Jak se na adresu Slavie vyjadřovali Zola s Giroudem?

Protože trápil Maurizia Sarriho zub, Chelsea reprezentovali na předzápasové tiskové konferenci se Slavií asistent Gianfranco Zola a útočník Olivier Giroud. A co vše z úst zástupců londýnských Blues zaznělo?

Sarriho nepustil na tiskovku chrup. Jak se na adresu Slavie vyjadřovali Zola s Giroudem?

"Věděli jsme už před prvním zápasem, že to nebude se Slavií jednoduché. A to se potvrdilo. Víme, proti jak dobrému týmu stojíme. Musíme ukázat to nejlepší, co umíme," nechal se slyšet bývalý italský reprezentant.

Ten odmítl řeči, že by se Chelsea v Praze prezentovala béčkem. "Nemyslím, že jsme měli minulý týden nějaký slabší tým. Taky jsme zahráli dobře. Ve čtvrtek asi nějaké změny budou, ale neřekl bych, že jich bude zase nějak hodně," pokračoval spolupracovník někdejšího stratéga Neapole.

Jeho klub bojuje v Premier League o místenku v Lize mistrů, kteoru by si mohl zajistit i celkovým triumfem v Evropské lize. "Řekl bych, že je to další z cest. Pořád máme ještě dobrou šanci i z ligy. Bohužel jsme teď prohráli v Liverpoolu, ale odehráli jsme dobrý zápas. Myslím, že nemusíme přemýšlet jen nad tím, že potřebujeme vyhrát Evropskou ligu, abychom se dostali do Ligy mistrů. Lidé říkají, že to nebyla moc dobrá sezona. Ale pokud se dostaneme do finále Evropské ligy a budeme ve čtyřce v lize, myslím, že to bude podařená sezona," doplnil dvaapadesátiletý odborník, jenž střílel branky za celek ze Stamford Bridge v letech 1996 - 2003.

A co pohled z hráčské kabiny? "Slavia byla před týdnem dobrá. Byli jsme překvapeni tím, jak nás tlačili. První poločas byl hodně těžký a hodně nás napadali po celém hřišti. V druhém poločase už jsme více kontrolovali hru, ale slávisté byli stále nebezpečnější. Jen tak se nevzdají. Musíme podat stoprocentní výkon," burcoval dvaatřicetiletý francouzský reprezentant s minulostí v Grenoblu, Istres, Tours, Montpellieru i Arsenalu, jenž je s devíti trefami z osmi startů v základní sestavě stále nejlepším střelcem celé Evropské ligy.