Ščasný před střetem s družinou Straky: Z hlediska zdravotního stavu hráčů zatím stále pociťujeme derby

Ščasný před střetem s družinou Straky: Z hlediska zdravotního stavu hráčů zatím stále pociťujeme derby

Předposlední kolo základní části Fortuna:ligy zavane do letenské Generali arény předposlední Karvinou, jíž přiveze do metropole milovaný i nenáviděný kouč s nálepkou záchranáře a bývalý kormidelník Sparty v jedné osobě František Straka.

To, že by slavné "S" nemělo Budínského, Wágnera, Berkovce a spol. podcenit, dokládá například vzpomínka na podzimní duel v Karviné. "Na první pohled to vypadá, že to pro nás bude snadný zápas, přijede tým ze dna tabulky. Ale dobře si vzpomínám, jak jsme tma hráli na podzim, mají kvalitní hráče a dokud byli v jedenácti, hráli s námi vyrovnaně, přetlačili jsme je až po červené kartě. Takže je rozhodně nepodceníme," ubezpečil rumunský gólman Florin Nita.

Na pár měsíců staré utkání si době vzpomíná také slovenský stoper Lukáš Štětina. "Na každého soupeře se chystáme co nejlépe. Ani tentokrát to nebude lehké, podzimní zápas je pro nás všechny důležitá vzpomínka. Tohle utkání přišlo mezi dvě derby, ale to nehraje roli, na našem stadionu před našimi fanoušky hrajeme vždy naplno a chceme pokaždé vyhrát. Derby, to minulé ani příští, v hlavách mít nebudeme," pokračoval někdejší střední obránce Dukly Praha, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.

Ačkoliv už pozvolna klepe na dveře semifinále MOL Supu na vršovickém Sinoho Stadium, hlavní kouč Zdeněk Ščasný na něj ještě myslet nechce. "V hlavách nebude, ale z hlediska zdravotního stavu hráčů zatím ještě derby pociťujeme. Doufám, že se všichni dají do pořádku. Nějakou rotaci sestavou neplánuji, vyberu nejlepší z těch hráčů, kteří budou fit," uzavřel na sparta.cz šéf Kangy, Frýdka, Dočkala a spol.