Odměna pro Iniestu, Villu a Podolského? Tápajícího japonského obra si dvakrát proklepne Barcelona

Opěvovaný a pohárově úspěšný lídr LaLigy z katalánského Camp Nou si zahraje v letní přestávce dva přípravné zápasy s japonským celkem Vissel Kóbe, který patří k týmům, kteří mají v zemi vycházejícího slunce jeden z nejvyšších rozpočtů.

Odměna pro Iniestu, Villu a Podolského? Tápajícího japonského obra si dvakrát proklepne Barcelona

Papírově favorizovaná značka z moderního Noeveir Stadium pro více než 30 tisíc diváků ovšem zahájila japonskou J1 League nepřesvědčivě a po sedmi odehraných kolech jí patří až desátá příčka se třemi výhrami, jednou remízou a třemi porážkami.

Oba duely s asijským soupeřem, jehož dres již nějaký čas obléká bývalá hvězda Barcy Andrés Iniesta, jehož tak čeká jedno velké poprvé, neb proti Barceloně ještě nikdy jako soupeř nenastoupil, zorganizoval hlavní sponzor obou mužstev, jímž je japonská společnost Rakuten.

"Je skvělé, že u nás přivítáme Barcelonu. Chci, abychom v zápasech ze sebe vydali to nejlepší," nechal se slyšest mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012.

Kromě čtyřiatřicetiletého špílmachra, jenž si v novém soutěžním ročníku zatím připsal tři asistence a ze všech cizinců v Japonsku je v tomto směru nejlepší, ještě patří do kádru španělského trenéra Juanmy Lilla také čtyřiadvacetilý středopolař Sergi Samper, sedmatřicetiletý kanonýr David Villa (oba mají taktéž minulost v Barceloně) a v neposlední řadě i třiatřicetiletý německý střelec Lukas Podolski, jenž už působí v Japonsku téměř dva roky.

Atraktivnějši si tedy Barca vybrat nemohla. Zápasy se odehrají v dnech 23. a 27. července.