Ševčíkův double na vítězství na Stamford Bridge nestačil, Slavia v EL končí. Frankfurt otočil dvojzápas s Benfikou

Ševčíkův double na vítězství na Stamford Bridge nestačil, Slavia v EL končí. Frankfurt otočil dvojzápas s Benfikou

Ve čtvrtek tradičně pokračovala Evropská liga, tentokrát odvetnými čtvrtfinálovými zápasy. Na Stamford Bridge se představil jediný český zástupce, Slavia Praha, který navzdory prohře udělal české kopané dobrou reklamu. Fotbalovou veřejnost překvapil i Eintracht Frankfurt, který otočil dvojzápas s Benfikou. Vítězství v prvním utkání potvrdily i Arsenal a Valencia, které se taktéž kvalifikovaly do semifinále.

Sešívaní nenavázali na dobrý první zápas a v 17. minutě prohrávali už 0:3. Naději vrátil Slavii Souček po skvělé trefě po rohovém kopu, na tu ale brzy zareagoval Pedro a opět to bylo o tři branky. Jenže Slavia se nevzdala a z kabiny se vrátili úplně jiní sešívaní. Nabuzené Slavii vrátil krev do žil Petr Ševčík střelou, která znamenala skóre 4:2 a ještě hezčí střelou poté ten stejný hráč snížil na 4:3. Slavia se snažila, na remízu ani na postup to ale nestačilo a po celkovém skóre 3:5 končí, avšak s hlavou nahoře.

Eintracht Frankfurt si z Lisabonu přivezl nepříznivý výsledek 2:4, právě dvě venkovní branky se ale nakonec ukázaly jako klíčové. Tým okolo srbského útočníka Luky Joviče totiž doma zvítězil 2:0 a díky pohárové matematice postoupil do semifinále!

Arsenal v Neapoli obhájil domácí vítězství 2:0. Na konci dramatické první půle se trefil francouzský útočník Alexandre Lacazette. Jeho branka se později ukázala jako vítězná a jediná v zápase, proto se Gunners kvalifikovali do semifinále Evropské ligy a Neapol v soutěži končí.

Španělský dvojzápas mezi Valencií a Villarrealem se zdál být rozhodnutý, neboť Valencia doma před týdnem zvítězila 3:1. Netopýry poslal do vedení už ve 13. minutě Latorre a šance Žluté ponorky byly už velmi malé. Definitivně ji pohřbil zkušený záložník Dani Parejo, jenž stanovil konečné skóre 2:0 a postup Valencie do semifinále Evropské ligy.

Semifinálové dvojice určil již los dříve. Chelsea se tedy utká s Eintrachtem Frankfurt a Arsenal změří síly se španělskou Valencií. Může se tak stát, že bude anglické finále Ligy mistrů (Liverpool - Tottenham) i Evropské ligy (Chelsea - Arsenal).

Evropská liga, čtvrtfinále, odveta:

Chelsea - Slavia Praha 4:3 (4:1)
Branky: 5. a 27. Pedro, 10. Deli (vl.), 17. GIroud - 26. Souček, 51. a 55. Ševčík
První zápas: 1:0
Postupuje: Chelsea

Eintracht Frankfurt - Benfica Lisabon 2:0 (1:0)
Branky: 37. Kostič, 67. Rode
První zápas: 2:4
Postupuje: Eintracht Frankfurt

Neapol - Arsenal 0:1 (0:1)
Branka: 36. Lacazette
První zápas: 0:2
Postupuje: Arsenal

Valencia - Villarreal 2:0 (1:0)
Branky: 13. Latorre, 54. Parejo
První zápas: 3:1
Postupuje: Valencia