Štěch se v Lutonu nevzdává: V létě přijde nový kouč, s konkurenty se poperu o pozici jedničky. Na lavičce spokojený nebudu

Štěch se v Lutonu nevzdává: V létě přijde nový kouč, s konkurenty se poperu o pozici jedničky. Na lavičce spokojený nebudu

Zatímco v minulém soutěžním ročníku vychytal devětadvacetiletý Marek Štěch svému Lutonu Town postup do třetí nejvyšší anglické soutěže League One a jeho zaměstnavatel má jasně našlápnuto až do Championship, v současnosti už pouze kryje záda o dva roky mladší jedničce Jamesi Sheaovi, který odchytal devětatřicet utkání.

Spíše než výkonnost za to však můžou zdravotní trable. "Odchytal jsem první tři zápasy, ale kvůli břišní a tříselné kýle jsem dál nemohl. Než mě vzali na operaci, chodil jsem na lavičku. Trénoval jsem, bolesti ale byly strašné. Pět týdnů po zákroku jsem byl zpátky, jenže můj konkurent se chytil. Začalo se vyhrávat, stala se ze mě dvojka. Teď jsem v hodně nepříjemné situaci, nedostanu se ani na lavičku. V lednu se mi bolesti vrátily, přešly až po injekci. V té době odešel trenér Jones do Stoke, tým po něm převzal manažer, se kterým v Lutonu spolupracoval. Do dvojice brankářů, kteří jezdí na zápasy, nesáhl. Na mě zbyla tribuna. Je to pro mě sezona blbec," přiznal zkušený strážce svatyně v interview pro sport.cz.

I kvůli současné nepříznivé situaci proto vážně přemýšlí o budoucnosti. Z Kenilworth Road Stadium ale za každou cenu prchat nechce. "V mém věku je prioritou, abych chytal. Byl jsem aspoň třikrát za béčko. Chci v Lutonu zůstat, vždyť máme blízko do druhé anglické ligy, do šesté nejlepší soutěže na světě. V létě přijde nový kouč, s konkurenty se poperu o pozici jedničky. Na lavičce ovšem spokojený nebudu. Třeba klub přivede jiného gólmana, fakt nevím. Jisté ale je, že ze třetí ligy do druhé by to byl obrovský skok," pokračoval na webu sport.cz někdejší gólman West Hamu, Yeovilu, Leytonu či Bournemouthu, jenž se vrátil na ostrovy ze Sparty.

Championship může být lákadlem. Tím spíš, že ještě nedávno hrál jen čtvrtou anglickou ligu. "Klub dřív pravidelně hrával Premier League, po krachu spadl o několik pater dolů, na jeho záchraně se podíleli i fanoušci. Ti jsou na druhou ligu strašně natěšení. Když se loni slavil postup ze čtvrté ligy, jezdili jsme po městě autobusem, na hlavním náměstí na nás čekalo šest tisíc fanoušků. Teď by byly oslavy dvakrát takové. Před uplynulou sezonou klub investoval spoustu peněz do posil, stejně i před tou letošní. Když nyní postoupíme do Championship, musí zainvestovat dvakrát tolik, abychom se ve druhé lize udrželi. Ale... V létě jsme měli cíl držet se ve středu tabulky, nesestoupit zpátky. Od října jsme začali vyhrávat, najednou máme solidní náskok a velkou šanci na postup do druhé ligy. Člověk nikdy neví," doplnil na stránkách sport.cz otec šestileté dcery a jednoročníka syna. "Malej je drak, fandí mi. Kdybych byl ve Spartě, šel by snad do kotle," zakončil s úsměvem.