Proč brankář Barcelony neslavil Messiho gól? Nemohl jsem, říká ter Stegen

V televizních záběrech to většinou nevidíme, ale i brankáři slaví, když jejich spoluhráči na druhé straně hřiště skórují. Iker Casillas se například vždy, když jeho spoluhráči vsítí branku, dotkne břevna. Jinak to měl ale výjimečně gólman Barcelony Marc André ter Stegen.

Šestadvacetiletý německý brankář působí na Camp Nou od roku 2014, s týmem už vyhrál Ligu mistrů, ačkoliv ještě jako náhradník. Od odchodu Claudia Brava je ale stálou jedničkou v klubu. V cestě za jeho druhým ušatým pohárem stál v cestě ve čtvrtfinále Manchester United. Barca po výhrách 1:0 venku a 3:0 bez problému postoupila mezi nejlepší čtyřku.

Na Old Trafford však svěřenci Ernesta Valverdeho zvítězili jen těsně a navíc po vyrovnaném zápase. Utkání v Barceloně navíc lépe začal Manchester United, který neproměnil hned několik gólovek. Pak ale Messi využil chyby Ashleyho Younga, dostal se k míči a nekompromisní ranou do dolního rohu svatyně otevřel skóre a přiblížil svůj tým k postupu.

O několik málo minut později se Lionel Messi dostal k podobné střele, ta ale nebyla tak dokonale zamířena, směřovala přímo do náruče Davida de Gey, brankáře Rudých ďáblů. Ten ale zaváhal, dotkl se míče, avšak neudržel jej a vlastní chybou zavinil skóre 0:2. Třetí branku poté vsítil ve druhé půli Phillipe Coutinho.

Právě po druhé trefě Messiho se ter Stegen podle svých slov nemohl radovat. "Jsem samozřejmě rád, že jsme postoupili, ale z druhé branky jsem se radovat nemohl. Bylo mi Davida de Gey strašně líto. Jako brankář jsem s ním soucítil," přiznal poté německý gólman, který se zdržel oslav oné branky.