Vyhlédl si Solskjaer první posilu do defenzívy? Na Old Trafford má zamířeno stoper Bayernu

Vyhlédl si Solskjaer první posilu do defenzívy? Na Old Trafford má zamířeno stoper Bayernu

Ole Gunnar Solskjaer konečně dostal v Manchesteru United dlouhodobou trenérskou smlouvu a k tomuto závazku patří také právo koupit si v létě pro svůj tým nějaké hráče. Rudí ďáblové se budou snažit vyztužit defenzívu, na výpomoc by měl přijít Niklas Süle z Bayernu

Třiadvacetiletý stoper by tak poprvé vyšel z německé ligy "do světa". S fotbalem začínal v rodném Frankfurtu, jako profesionální fotbalista ovšem začínal až v Hoffenheimu, kde zazářil natolik, aby jej angažoval hegemon tamní bundesligy - Bayern Mnichov. Za ten kope od roku 2017. Nyní by mohl přijít další transfer.

Red Devils prý v létě plánují velké čistky a dost změn v kádru. Ten současný je přizpůsobený hře Josého Mourinha, jenž byl ovšem z funkce odvolán a Solskjaerovi by více vyhovovali jiní muži. Süle je jedním z nich. Mohl by být i členem základní jedenáctky. To se mu v Bayernu zcela nedaří, ovšem nastupuje často - většinou jako náhrada za Matse Hummelse nebo Jeroma Boatenga.

Süle nyní s Bayernem obhajuje ligový titul v domácí bundeslize, ovšem letos Bavorům až nečekaně těsně konkuruje Borussia Dortmund. Závěr sezóny bude ještě velké drama. Kromě bundesligového titulu ovšem německý stoper dvakrát vyhrál německý pohár, získal stříbro na olympijských hrách v Riu a v sezóně 2016/17 byl zvolen do nejlepší bundesligové jedenáctky, to ještě jako hráč Hoffenheimu.

Manchester United by za něj musel zaplatit částku okolo 40 milionů liber.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.