Trenér Barcelony o Messim: V každém zápase očekáváme, že pro nás předvede něco speciálního

Semifinále Ligy mistrů, finále domácího poháru a prakticky už jistý titul v nejvyšší domácí soutěži. To je vizitka Barcelony, v jejíž řadách se prohání také argentinská hvězda Lionel Messi, od něhož se v každém zápase očekávají nějaké speciální kousky, bez nichž by těchto cílů nebylo možné dosáhnout.

Trenér Barcelony o Messim: V každém zápase očekáváme, že pro nás předvede něco speciálního

„Rád bych vám řekl, že to je jinak, ale asi k tomu nedokážu najít ta správná slova. Lionel je prostě osobností, která přepsala celé fotbalové dějiny. On sám pokořil už několik světových rekordů a další ho ještě čekají,“ nešetřil Ernesto Valverde chválou ke svému nejlepšímu hráči v týmu.

„Jeho schopnosti sahají do takové výše, že prostě ani nejde, abyste od něj v každém zápase neočekávali něco speciálního. Totéž od něj očekává i veřejnost a on jí to vždy doručí. On je tím zásadním faktorem, který rozhoduje zápasy a který umí dělat těžké věci mnohem snazší, než se normálně zdají,“ pokračoval pětapadesátiletý kormidelník katalánského celku.

Lionel Messi v této sezoně zaznamenal třiatřicet gólů a na dalších dvanáct přihrál. Díky tomuto počinu má prsty ve více než polovině všech branek svého týmu. Druhý nejlepší střelec je až jeho spoluhráč Luis Suárez, jenž zaznamenal o třináct zásahů méně.

„Jsme si vědomi toho, co Messi znamená nejen pro tento tým, ale i fotbal obecně. Naplno si to užíváme, protože díky němu se sny stávají realitou,“ doplnil na adresu svého ofenzivního klenotu trenér Barcelony.