Müller: Zoufalost nás žene kupředu. Nechat vyhrát Dortmund by nás až příliš poznamenalo

Müller: Zoufalost nás žene kupředu. Nechat vyhrát Dortmund by nás až příliš poznamenalo

Bavorský gigant se před svým publikem proti Brémám pořádně zapotil. Český reprezentační brankář Jiří Pavlenka dlouhou dobu hasil požár, který Bayern v jeho blízkosti zapaloval. Nakonec rozhodla jediná branka, která měla ale pro zvučného německého obra cenu zlata. Udržel náskok v čele tabulky na druhý Dortmund.

Na podzim se zdálo, že je Bayern ze hry o titul a Borussia už má cennou trofej v kapse. Jarní ztráty vestfálského klubu však byly potrestány a v Allianz Aréně jsou velmi blízko dalšího triumfu. Do konce soutěže již zbývá málo a každé zaváhání by mohlo mít nedozírné následky. Své o tom ví i dlouholetý útočník Bayernu Thomas Müller.

„Ten tlak je všude okolo nás. Málem přes něj na hřišti ani nevidíme, jak hustý je. Zoufalost nás ale žene kupředu. Nechat vyhrát Dortmund by nás až příliš poznamenalo. Chceme být opět mistry Bundesligy a odčinit tak alespoň trochu nezdar v Lize mistrů,“ nechal se slyšet německý útočník v rozhovoru pro stránky bundesliga.com.

Dortmund v tuto chvílí ztrácí čtyři bodíky, ale v neděli jej čeká bitva s Freiburgem. Pokud na půdě soupeře urve výhru, bude na bavorského giganta ztrácet opět pouhý bod. V Německu jsou rádi, že se o titul bojuje takto dramaticky až do samotného závěru soutěže, neboť v mnoha případech bylo v minulosti rozhodnuto již s předstihem.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.