Předmět zájmu United: Před rokem mě děsil počet zápasů na Ostrovech. Dnes už bych to dal

Předmět zájmu United: Před rokem mě děsil počet zápasů na Ostrovech. Dnes už bych to dal

Jedna z nejzářivějších tváří současného kádru Sportingu Lisabon zřejmě v létě zamíří na mnohem zvučnější adresu. Čtyřiadvacetiletý záložník Bruno Fernandes byl předmětem zájmu ostrovních celků již před rokem, ale tehdy se ještě zdráhal přesun absolvovat. Nyní se zdá, že by se nové výzvě již nebránil.

Loni v létě už mohl sbírat zkušenosti v Premier League, ale zvolil si raději cestu postupného vývinu. Svými výkony potvrdil, že se může o místo u slavných celků ucházet a vše nasvědčuje tomu, že letos skutečně na Ostrovy zamíří. Kolem jeho jména krouží Chelsea a Liverpool, ale největším uchazečem se jeví být Manchester United.

„Už před rokem jsem vnímal, že o mě mají zájem v Anglii a Španělsku. Necítil jsem se ale na tento krok být ještě připravený. Nebál jsem se velké konkurence a očekávání, ale spíše vysokému počtu zápasů, které se třeba v Anglii každou sezónu hrají,“ poukazoval Fernandes na fakt, proč nakonec setrval v portugalské nejvyšší soutěži.

„Měl jsem za sebou dobrou sezónu ve Sportingu, ale potřeboval jsem si potvrdit, že se nejednalo jen o náhodu. Teď už jsem připraven čelit nové výzvě. Dnes už se nebojím, že by mi došel dech, a dal to,“ přiznává portugalský reprezentant, jehož cena by měla být okolo 100 milionů eur. „Tu cenu vnímám, ale nemyslím si, že se měly takové sumy za hráče platit. Těší mě to, ale dnešní přestupní politika je podle mě až moc bláznivá,“ dodává Fernandes.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.