Karviná nařezala Spartě před jejími diváky, Slavia odjíždí ze Zlína s prázdnou

Nedělní podvečer nabídl celé 29. kolo české nejvyšší soutěže a o zábavu nebyla nouze. Plzeň neuspěla na půdě Příbrami, kde uhrála jen bod, což je pro ní ve stíhacím závodě Slavie málo. O to více, když Sešívaní prohráli ve Zlíně. Pražská Sparta pak dostala nařezáno před vlastními diváky od Karviné. Slezské derby ovládl Baník.

Slavia okusila na půdě Ševců hořkost porážky, o které rozhodla jediná branka utkání, kterou zaznamenal ve druhém poločase Džafič. To nahrálo do karet Plzni, která však v Příbrami brala jen bod. Na vedoucí trefu Pačindy jen o pár minut později reagoval Matoušek a druhý poločas již změnu stavu nenabídl.

Pražská Sparta tušila, že proti Karviné to nebude nic lehkého. Hosté ale na Letné začali řádit hned po úvodním hvizdu, když se ve 4. minutě prosadil Wágner. Toho následoval Guba a krátce po změně stran to byl autor první trefy, kdo už zvyšoval na 3:0. V samotném závěru dokázal snížit jen Hašek.

Dukla doma uhájila svou svatyni před Boleslaví, ale na tři body to nestačilo. Středočeský klub šel na Julisce do vedení zásluhou Komličenka, toho napodobil Mašek, ale v závěru domácí udeřili díky Djuranovičovi a Tetour pak rozhodl o dělbě bodů.

Vyvézt body z Ďolíčku není snadný úkol, o čemž se přesvědčil i Jablonec. Ten nakonec prohrál rozdílem jediné branky, kterou zaznamenal v první půli Bartek. Slezské derby dopadlo lépe pro Ostravský Baník, který k výhře nasměrovali Diop a Hrubý.

Olomouc potvrdila svůj záměr pokusit se ještě zabojovat o účast v elitní šestce. Doma nakonec získala skalp Teplic. V závěru první půle pálil přesně Plšek, po změně stran pak náskok pojistil Houska. Liberc se doma trápil se Slováckem. Hrdinou zápasu byl nakonec Kozák, který svým hattrickem odsunul do stínu přesné zásahy Krejčího a Daníčka.

Sparta Praha - MFK Karviná 1:3 (0:2)
Branky: 89. M. Hašek - 4. a 54. Wágner, 25. Guba. Rozhodčí: Marek - Vlček, Poživil - Adam (video). ŽK: Sáček (Sp.). Diváci: 10 425.
Sparta: Nita - Chipciu, Radakovič, Costa, Hanousek - Karlsson, Hložek, Sáček, Frýdek (58. M. Hašek), Čivič (63. Zahustel) - Drchal. Trenér: Ščasný.
Karviná: Pastornický - Krivák, Čolič, Rundič, Záhumenský - Smrž, Budínský - Ba Loua (90. Moravec), Lingr (86. Bukata), Guba (65. Letič) - Wágner. Trenér: Straka.

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:1)
Branky: 78. Djuranovič, 87. Tetour - 25. Komličenko, 74. Mašek. Rozhodčí: Houdek - Kotík, Flimmel. ŽK: Djuranovič, Ostojič, Tetour - Hájek, Mareš, Fulnek, Přikryl, Jugas. Diváci: 769.
Dukla: Rada - Ostojič, Ďurica, Souček - Douděra, Tetour, Hanousek, Miloševič - Djuranovič, González (78. Hadaščok), Holík (64. Podaný). Trenér: Skuhravý.
M. Boleslav: Šeda - Fulnek, Hájek, Jugas, Mareš - Ladra (86. Klíma), Hubínek, Bucha (58. Mašek), Tatajev (64. Takács), Přikryl - Komličenko. Trenér: Weber.

1. FK Příbram - Viktoria Plzeň 1:1 (1:1)
Branky: 37. Matoušek - 31. Pačinda. Rozhodčí: Pechanec - Kubr, Myška - Lerch (video). ŽK: Kayamba, Řezník (oba Plzeň).
Příbram: Kočí - Nový, Chaluš, Tregler, Antwi - Soldát, Květ - Mingazov (85. Keita), Rezek, Matoušek (82. Voltr) - Polidar (72. Jablonský). Trenér: Nádvorník.
Plzeň: Hruška - Řezník, Brabec, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský - Kayamba (60. Kovařík), Pačinda (81. Ekpai), Kopic - Chorý (67. Bakoš). Trenér: Vrba.

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 15. Bartek. Rozhodčí: Ardeleanu - Pelikán, Horák. ŽK: Bartek. Diváci: 4079
Bohemians 1905: Fryšták - Hůlka, Šmíd, Pokorný - Dostál, Jindřišek, Vacek, Bartek - Reiter (83. Ljovin), Nečas (34. Hilál, 63. Koubek), Vaníček. Trenér: Hašek.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Jovovič, Trávník, Hübschman, Považanec (84. Kubista), Vatajelu (74. Kratochvíl) - Doležal (71. Chramosta). Trenér: Rada.

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branka: 42. Plšek, 70. Houska. Rozhodčí: Dubravský - Fišer, Vodrážka. ŽK: Kalvach - Shejbal, Kučera. Diváci: 3824.
Olomouc: Buchta - Sladký, Beneš, Jemelka, Falta - Kalvach - Zahradníček, Plšek (83. Chytil), Houska, Lalkovič (67. Chvátal) - Yunis (77. Dvořák). Trenér: Jílek.
Liberec: Grigar - Vondrášek, Čmovš, Shejbal, Krob (81. Hošek) - Kučera, Trubač (66. Radosta) - Hora, Žitný (74. Ljevakovič), Hyčka - Kuchta. Trenér: Hejkal.

Fastav Zlín - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka: 60. Džafič. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Hájek. ŽK: Vyhnal, Poznar, Rakovan, Buchta, Hlinka - Škoda, Traoré. Diváci: 5672.
Zlín: Rakovan - Hnaníček, Buchta, Gajič - Hlinka - Holík, Džafič (90. Bačo), Jiráček, Bartošák - Poznar (72. Železník), Vyhnal (86. Jakubov). Trenér: Pivarník.
Slavia: Kolář - Bořil, Kúdela, Ngadeu, Zelený (81. Olayinka) - Souček, Traoré - Baluta (60. Masopust), Hušbauer, Stoch (68. Van Buren) - Škoda. Trenér: Trpišovský.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 3:2 (1:0)
Branky: 45.+2, 76. a 90.+2 všechny z pen. Kozák - 70. Krejčí, 79. Daníček. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Kozák - Divíšek, Diviš, Kalabiška. Diváci: 4754.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Oscar - Malinský (82. Musa), Potočný, Pešek (60. Mara) - Kozák. Trenér: Hornyák.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Krejčí, Divíšek - Daníček - Diviš, Sadílek (46. Havlík), Janošek (46. Harba), Navrátil (81. Kalabiška) - Zajíc. Trenér: Svědík.

Baník Ostrava - SFC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 29. Diop, 79. Hrubý. Rozhodčí: Berka - Vitner, Vaňkát. ŽK: Holzer, Fleišman - Jursa. Diváci: 15.100 (vyprodáno).
Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman - Holzer, Jánoš, Jirásek (67. Hrubý), Granečný - Kuzmanovič (86. Mešaninov), Diop (56. O. Šašinka). Trenér: Páník.
Opava: Šrom - Hrabina, Simerský, Svozil, Schaffartzik - Stáňa (60. Jurečka), Zavadil, Janetzký (20. Řezníček), Jursa (80. Juřena), Zapalač - Smola. Trenér: Kopecký.